یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سواحل استان بوشهر ۶۰درصد است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سواحل، تفریحگاه‌ها و بازار ماهی‌فروشان پرمخاطره‌‌ترین نقاط استان بوشهر در انتشار کرونا است چراکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در این مکان‌ها حدود ۶۰درصد است.

آخرین اخبار
۰۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری روز گذشته در ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر با تسلیت شهادت هشتمین مدافع سلامت استان اظهار داشت: محمدرضا رزمی هشتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر از نیروهای خدوم و پرتلاش در راستای خدمات رسانی به بیماران کرونایی، جان خود را تقدیم کرد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در راستای مقابله با کرونا خط و سیاست جدیدی ترسیم و ابلاغ کردند افزود: در این راستا وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین و معرفی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی منشور و سیاست جدیدی در ۱۲ محور در مبارزه با کرونا ترسیم کردند خاطر نشان کرد: در این راستا برای مقابله با کرونا همه تدابیر معظم‌له مورد توجه ویژه قرار گرفته و با تلاش جهادی عملیاتی می‌شود.

کشمیری، وضعیت بیماران کرونایی استان بوشهر را برشمرد و بیان کرد: به تعداد بستری‌های روزانه کرونایی همین میزان با حال خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر مرخص می‌شوند که بیشترین بیماران کرونایی در بیمارستان‌های شهدای خلیج فارس بوشهر، شهید گنجی برازجان و سلمان فارسی تامین اجتماعی بستری هستند.

وی، از کاهشی شدن فوتی‌های کرونایی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: روند بستری‌های کرونایی استان ثابت و شکننده است ولی این مهم در کشور روند افزایشی دارد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر پرهیز از مسافرت و تجمعات خاطرنشان کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی مطلوب و قابل قبول است ولی در بازارها رعایت پروتکل‌ها موثر نیست و زیر ۷۰ درصد است که تاثیرات قوی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در بازارهای استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری بهتری است گفت: باید این مهم به بالای ۷۰ درصد افزایش یابد تا موثر واقع شود.

کشمیری، با بیان اینکه راه حل مقابله با کرونا و بیماری کووید۱۹ در بیمارستان‌ها نیست تاکید کرد: راه حل این است که کارخانه تولید بیماری کرونا متوقف شود و این مهم با رعایت پروتکل بهداشتی محقق می‌شود.

وی، وضعیت آب و هوای استان بوشهر را در این روزها را مطلوب دانست و با بیان اینکه این وضعیت زمینه جذب مسافران را به استان فراهم کرده است تصریح کرد: باید برای جلوگیری از مسافرت به استان در راستای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا راهکار اساسی اندیشیده شود چراکه دورهمی و مسافرت‌ها در شرایط کرونایی خطرناک است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر توجه به کنترل مسافران در تعطیلی آخر هفته به استان افزود: در خواست ایجاد محدودیت در سفر به استان بوشهر در روزهای پنج‌‌شنبه و جمعه به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، هرگونه تجمع و اجتماع را در انتشار ویروس کرونا و ابتلا به آن خطرناک دانست و خاطر نشان کرد: هرگونه مراسم ختم، شادی‌آور، آموزشی، سیاسی، مذهبی، اجتماعی و دیگر بخش‌ها که در آن سبب تجمع می‌شود زمینه انتقال ویروس کرونا و ابتلا به آن را فراهم می‌کند.

کشمیری، با بیان اینکه به‌طور میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان ۸۰ درصد است گفت: سواحل، تفریحگاه‌ها و بازار ماهی‌فروشان پرمخاطره‌‌ترین نقاط بوشهر در انتشار کرونا است چراکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در این مکان‌ها حدود ۶۰ درصد است.

وی، تاکید کرد: باید رعایت پروتکل بهداشتی در همه سطوح جامعه به بالای ۸۰ درصد افزایش یابد تا جامعه از ابتلا به کرونا مصون بماند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !