دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۷۸۲ واحد صنفی متخلف کرونایی در استان بوشهر پلمب شد

رئیس کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر گفت: ۷۸۲ واحد صنفی استان بوشهر تاکنون به سبب رعایت‌نکردن پروتکل‌‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا پلمب شده است.

آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس قلی‌پور با اشاره به بازرسی از ۱۱۵ هزار واحد صنفی و مکان‌های مختلف تجمعی اظهار داشت: در بازرسی انجام‌شده از این مکان‌ها، ۸۴٫۸ درصد آنها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا مطلوب ارزیابی شده است.

وی، از تشکیل پرونده واحدهای مختلف خبر داد و بیان کرد: تاکنون برای ۵ هزار ۱۰۰ واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده است.

رئیس کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر افزود: این پرونده‌ها پس از مطرح‌شدن در مراجع قضایی در راستای ضرورت مقابله با ویروس کرونا، منجر به پلمب ۷۸۲ واحد صنفی، غذایی، خدماتی، تولیدی و بهداشتی شده است.

قلی‌پور با اشاره به برقراری گشت مشترک با سازمان‌ها و نهادهای گوناگون برای بررسی رعایت دستورالعمل بهداشتی در واحدهای مختلف خاطر نشان کرد: ۷ هزار و ۲۳۲ گشت مشترک با همکاری سازمان صمت، اتاق بازرگانی، تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و درمان در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شده که صنوف متخلف در همان مکان پلمب شدند.

وی، با بیان اینکه “پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا در استان بوشهر در مجموع ۸۰ درصد رعایت می‌شود” گفت: مشکل اصلی در مقابله با کرونا، سهل‌انگاری در موضوع و ویروس کرونا است و پروتکل‌ها در تفریحگاه‌ها، شناگاه‌ها، سواحل و پاساژها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با بیان اینکه “در برپایی مراسم‌های خانوادگی اعم از تشییع جنازه و مراسم عروسی توجه به رعایت پروتکل بهداشتی نمی‌شود” افزود: با بهبود وضعیت آب و هوایی استان بوشهر، سفر گردشگران به استان افزایش یافت که این مسافران در اواخر هفته گذشته بیشتر از استان‌‌های تهران، اصفهان، فارس، خوزستان وارد بوشهر شدند.

قلی‌پور با بیان اینکه “در پیشخوان‌های دولتی پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا به نحو مطلوب رعایت نمی‌شود” تصریح کرد: در پایانه‌های برون شهری وضعیت رعایت دستورالعمل بهداشتی خوب نیست که بررسی‌ها نشان می‌دهد ۷۷ درصد رعایت می‌کنند.

وی، با بیان اینکه “در ادارات و بانک‌ها بالای ۹۷ درصد رعایت پروتکل بهداشتی می‌شود” تاکید کرد: در تفریحگاه‌ها و سواحل حدود ۶۰ درصد از ماسک استفاده و فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌شود که وضعیت این نقاط بحرانی است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !