دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

محصول ۵۰ درصد استخرهای پرورش میگوی استان بوشهر برداشت شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به ذخیره سازی ۱.۷ میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی گفت: تاکنون از ۵ هزار ۶۰۰ هکتار اراضی پرورش میگوی استان محصول ۵۰ درصد استخرهای پرورشی برداشت شده است.

آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علی بازدار با اشاره به اینکه پرورش میگو در اراضی ساحلی و لم‌یزرع یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است اظهار داشت: این استان در تولید میگوی پرورشی از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است به گونه‌ای که ۶۰ درصد این محصول در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی، تولید میگوی پرورشی در کشور را سالانه افزون بر ۴۶هزار تن دانست و بیان کرد: بیشتر این محصول در استان‌های جنوبی تولید می‌شودکه  استان بوشهر رتبه نخست در تولید و صادرات میگوی پرورشی دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از پیشتازی این استان در تولید میگوی پرورشی در کشور خبر داد و بیان کرد: امسال ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی در شهرها و روستاهای ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو اختصاص یافته که ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی انجام شده است.

بازدار با بیان اینکه ۱٫۷میلیارد قطعه بچه میگو در ۲ هزار و ۷۵۰ استخر پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی شده است افزود: از آغاز فصل برداشت این محصول از اواخر شهریورماه تاکنون ۵۰ درصد َآن از استخرهای پرورشی در سایت‌های ۱۱ گانه برداشت شده است.

وی، برداشت بیش از ۱۲ هزار تن میگو از استخرهای پرورشی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تاکنون میگوهای پرورشی از ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی ساحلی برداشت شده و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به برداشت ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی در سال قبل تصریح کرد: پیش بینی تولید میگوی پرورشی در استان امسال بیش از سال قبل است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !