دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۱۱ میلیون تن کالا غیرنفتی از استان بوشهر صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به صادرات محصولات غیرنفتی استان به کشورهای مختلف گفت: در نیمه نخست امسال ۱۱ میلیون تن انواع محصولات غیرنفتی از استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده است.

آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سیدحسین حسینی با گرامیداشت روز ملی صادرات و با قدردانی‌از تجار و فعالان اقتصادی در عرصه تجارت دریایی و صادرات محصولات اظهار داشت: ایفای تعهد ارزی صادر کنندگان مورد تاکید است و صادرکنندگانی که ایفای تعهد نکرده‌اند به عنوان صادر کننده تلقی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این صادرکنندگان انتظار حمایت نداشته باشند افزود: با ساز و کارهایی که پیش بینی شده تحقق تعهد ارزی صادرکنندگان پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، با اشاره به صادرات ۲٫۴ میلیارد دلاری از استان بوشهر به کشورهای مختلف خاطر نشان کرد: در شش ماه نخست امسال چهار میلیارد و ۴۷۰ میلیون دلار محصولات غیرنفتی از استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده است.

حسینی وزن کالاهای صادراتی را ۱۱ میلیون تن دانست و بیان کرد: محصولات پتروشیمی، مواد صنعتی، معدنی، کشاورزی از عمده کالاهای صادراتی است که به کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، پاکستان، قطر، برزیل، هندوستان، عراق، افغانستان و کویت صادر شده است.

وی، از افزایش صادرات به کشور قطر خبر دادو تصریح کرد: در نیمه نخست امسال ۳۱۱ هزار تن کالا به ارزش ۴۵ میلیون دلار از بنادر استان بوشهر به قطر صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، با بیان اینکه مشکلات تولید، سرمایه‌گذاری و تحقق مطالبات صنعتگران در وزارت صمت پیگیری می‌شود گفت: با تعیین قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شد و مشکلات این حوزه پیگیری می‌شود.

حسینی از راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها خبر داد و بیان کرد: در این مرکز باید همه دستگاه‌ها باید حضور و اختیارات لازم برای تصمیم‌گیری داشته باشند.

وی، با اشاره به پیگیری حل مشکلات سرمایه‌گذاران در عرصه تولید از سوی دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: هر دستگاه عضو  و یا غیرعضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید مشکلات واحدهای تولیدی پیگیری کنند ضمن اینکه باید این موضوع در سه بخش گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن مورد توجه قرار گرفته شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، با تاکید برتعیین معاون پیگیری حل مشکلات سرمایه گذاران در دستگاه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن گفت: در این راستا سامانه ویژه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیش راه‌اندازی شده که مشکلات سرمایه گذاران در این سامانه بارگذاری و ثبت و فرایند پیگیری آن به صورت الکترونیکی پیگیری و اعلام می‌شود.

حسینی، با اشاره راه‌اندازی سامانه ویژه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در هفته آینده افزود: در فرآیند راه‌اندازی سامانه مورد اشاره، موضوع‌های گوناگون از جمله مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری بررسی و راهکار برطرف شدن مشکلات ارائه می‌شود.

وی، با اشاره به طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: اجرای شش طرح جدید سرمایه گذاری با ۷۲ میلیارد تومان مصوب شده که به‌زودی عملیاتی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، با اشاره به پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید تصریح کرد: تاکنون نسبت به جذب تسهیلات بخش صنعت با همکاری بانک‌ها اقدام شده است.

حسینی با اشاره به جذب ۲۵۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: تامین منابع مالی واحدهای صنعتی مورد توجه ویژه قرار دارد که همکاری بانک‌ها در این عرصه ضروری است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !