دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

رفع مشکلات اعتباری کتابخانه‌های عمومی از اولویت‌های مجلس است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم حل مشکلات نهاد کتابخانه‌های عمومی تاکید کرد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده رفع مشکلات اعتباری کتابخانه‌های عمومی در اولویت‌ قرار دارد.

آخرین اخبار
۰۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

ابراهیم رضایی روز گذشته در ارتباط تصویری با جلسه شورای کتابخانه‌های عمومی دشتستان با تاکید بر توجه به ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتابخوانی باید به عنوان یک فرهنگ در دستور کار قرار بگیرد چراکه این مهم از جهات گوناگون حائز اهمیت است.

وی به نقش کتاب در ارتقای فرهنگ جامعه پرداخت و تاکید کرد: حل مشکلات کتابخانه‌ها به ویژه تامین اعتبار آنان باید در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تقویت فرهنگ مطالعه را امری ضروری خواند و افزود: حل مشکلات و تجهیز کتابخانه‌های عمومی و توسعه فضاهای فیزیکی یکی از راه‌های ترویج مطالعه است.

رضایی بر نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه بر افزایش سرانه مطالعه کتاب در جامعه تاکید و بیان کرد: افزایش سرانه مطالعه کتاب باید به عنوان یکی از نیازهای جامعه معرفی شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خدمات کتابداران را مورد ستایش قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی‌های لایحه بودجه سال آینده تلاش می‌شود در این لایحه پرداخت حق کتابخانه‌های عمومی مورد توجه قرار بگیرد.

وی بر لزوم حل مشکلات نهاد کتابخانه‌های عمومی تاکید کرد و گفت: رفع مشکلات اعتباری و بودجه‌ای این نهاد فرهنگی از اولویت‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار دارد.

وی ضرورت تامین بودجه برای رفع مشکلات مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی را مورد اشاره قرار داد و افزود: حمایت از نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای حل مشکلات آنان مورد توجه قرار دارد که تلاش می‌شود به این مهم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ توجه ویژه شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !