یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

همایش واقفین و هیئت امنای بقاع متبرکه گناوه برگزار شد

همایش واقفین و هیئت امنای بقاع متبرکه گناوه همزمان با دهه وقف در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) برگزار شد.

آخرین اخبار
۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه بعد از ظهر دوشنبه در این همایش با تبریک دهه وقف و حلول ماه ربیع الاول اظهار داشت: در قرآن کریم و تعالیم اسلامی تعابیر و فرمایشات زیادی درباره وقف و انفاق در مسیر الهی بیان شده است و وقف یکی از سنت‌های نبوی در ممالک اسلامی است.

حجت الاسلام آیت اندرزیان افزود: وقف در کشور ما دارای جایگاه بسیار والایی است و در حوزه‌های مختلف دینی و فرهنگی واقفین در عرصه وقف مایحتاج مردم را رفع می‌کنند.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به دستور امام خمینی (ع) با تشکیل نهادهای فرهنگی و دینی و انقلابی خدماتی در زمینه وقف انجام شده است ولی هنوز فرهنگ سازی مناسب در این زمینه در کشور انجام نگرفته و این فرهنگ به طور کامل بومی سازی نشده است.

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ وقف در کشور تصریح کرد: ظرفیت‌های فراوانی در شهرها و مناطق مختلف کشور وجود دارد که نیاز است با نهادینه کردن فرهنگ وقف از آنها برای رفع نیازهای افراد نیازمند بهره برد.

حجت الاسلام اندرزیان گفت: آنچه خداوند به عنوان روزی به بندگان خود عطا فرموده باید در مسیر و راه خدا استفاده کنیم که زیباترین مسیر مصرف در راه خدا، وقف است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه با اشاره به احادیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) و آیات قرآن پیرامون باقیات صالحات و اهمیت وقف گفت: وقف صدقه جاریه است که برای واقف تا همیشه باقی می‌ماند و از باقیات صالحات است که بعد از مرگ انسان نیز قطع نمی‌شود.

در پایان این همایش از واقفین و تعدادی از هیئت امنا بقاع متبرکه گناوه به مناسبت دهه وقف تجلیل شد.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !