یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بازپس‌گیری ۱۶٫۵ هکتار موقوفات بوشهر از موقوفه خواران

استاندار بوشهر گفت: بازپس‌گیری 16.5 هکتار موقوفات استان از دست موقوفه خواران از اقدامات مثبت و خوب اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بوده است.

آخرین اخبار
۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم گراوند روز گذشته در نشست با مدیرکل و معاونان اوقاف و امور خیریه استان بوشهر به مناسبت هفته وقف اظهار داشت: سنت وقف یک سنته دیرینه جهانی است و در نگاه دینی هم یک صدقه جاریه است و خیرات و برکات مادی و معنوی برای جامعه دارد.

استاندار بوشهر افزود: بازپس‌گیری ۱۶٫۵ هکتار موقوفات استان از دست موقوفه خواران از اقدامات مثبت و خوب اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بوده است.

وی بیان کرد: اداره کل اوقاف در ایام شیوع کرونا در حرکت های مومنانه هم عملکرد خوبی داشته و شاهد اتفاقات خوبی در این بخش بودیم.

گراوند ادامه داد: درآمدهای کسب شده از محل موقوفات استان در مسیر اهداف واقف‌ها و در استان هزینه شده که این اقدام جای قدردانی دارد.

وی با تاکید بر ترویج نگاه تعاملی در بیان ادارات استان خاطرنشان کرد: در نظام اداری باید از پرونده سازی در محاکم قضایی پرهیز شود و با نگاه تعاملی بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر هم در این نشست با قدردانی از حمایت های معنوی استاندار برای اجرای طرح های مختلف در اداره کل اوقاف گفت: با تلاش ها و پیگیری‌های صورت گرفته ۱۶٫۵ هکتار موقوفه از دست موقوفه خواران استان خارج شده است.

حجت الاسلام اسماعیل پور افزود: در نیمه نخست امسال درآمد موقوفات استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در جریان شیوع کرونا، هشت مرحله کمک های غیرنقدی به مردم انجام شده ضمن اینکه دو هزار بسته کامل لوازم التحریر در بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع شد.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !