شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر با اشاره به تکمیل بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گفت: برای تسریع در تکمیل بخش ساختمانی این بیمارستان ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافت.

آخرین اخبار
۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم گراوند روز گذشته در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با قدردانی از همکاری مردم در مقابله با کرونا و با سپاسگزاری از جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش ابتلا به بیماری کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: هر چند فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر روند کاهشی دارد ولی وضعیت بستری‌ها ثابت و شکننده است که باید این مهم کاهش یابد.

وی، یکی از نگرانی‌ها را استفاده نکردن  از ماسک در بخش ساحلی و بوستان‌های تفریحی بوشهر دانست و تاکید کرد: اکنون ۶۰ درصد  مردم در نوار ساحلی و تفریح‌گاه‌ها از ماسک استفاده می‌کنند که زنگ خطری برای افزایش مبتلایان و بستری‌ها است.

استاندار بوشهر استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا را برای هنگام به عنوان یک تکلیف دانست و بیان کرد: افزایش مبتلایان به کرونا در استان بوشهر به استفاده نکردن از ماسک و  دورهمی‌ها برمی‌گردد که باید در مراسم‌ها توجه ویژه به این مهم شود.

گراوند با قدردانی از هیئت‌های مذهبی و نهادهای مختلف در برگزاری مراسم ایام ماه محرم و ۲۰صفر گفت: همکاری مردم در برگزاری مراسم سوگواری در این ایام با رعایت کامل پروتکل بهداشتی ستودنی است.

وی از ایجاد محدودیت‌ها در مراکز تفریحی و سواحل  خبر داد و افزود:  اگر استفاده از ماسک و فاصله گذاری در سواحل و بوستان‌های تفریحی مورد توجه قرار نگیرد مجبور به ایجاد محدودیت‌ها در این مکان‌ها می‌شویم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه استفاده از قلیان در محافل عمومی به ویژه مکان‌های تفریحی و سواحل ممنوع است خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز مشکلات و رفع نگرانی مردم  و در راستای مقابله با کرونا، باید تمام قلیان‌ها در محافل عمومی از جمله سواحل و پارک‌ها جمع‌آوری شود.

گراوند با اشاره به موج سوم شیوع کرونا در کشور تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی به کارکنانی که دارای علائم بیماری کرونا هستند مرخصی دو هفته‌ای صادر کنند و این کارکنان تا بهبودی کامل نباید در ادارات حضور یابند.

وی، با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای بهره‌مندی بیشتر استان از  اعتبارات سال آینده پیگیری‌های لازم با ارتباط با مسئولان ذیربط انجام دهند.

استاندار بوشهر با اشاره به روند اجرایی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر بیان کرد: برای تسریع در تکمیل ساختمان بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است که باید تلاش شود تا دو هفته آینده این بیمارستان تکمیل و تحویل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شود.

گراوند از افزایش تیم‌های عملیاتی برای تسریع در تکمیل بیمارستان‌های شهدای هسته‌ای بوشهر خبر داد و تصریح کرد: با توجه به افزایش ۱۰ تیم دیگر برای تکمیل این مرکز درمانی پیش بینی می‌شود تا دو هفته آینده تکمیل و عملیات تجهیز آن آغاز شود.

وی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت تبصره ۵ قانون بودجه برای تسویه بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی افزود: باید از این ظرفیت و فرصت استفاده شود تا بار مالی ادارات کاهش یابد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !