شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

پیامبر (ص) درس شجاعت و ایستادگی را به انسان‌های آزاده دادند

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت:پیامبر (ص) درس شجاعت و ایستادگی و مقاومت را به همه انسان‌های آزاده داده تا الگویی باشد که جهان بشری در برابر دشمنان خدا در هر عصری با اقتدار بایستد.

آخرین اخبار
۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح جمعه در مراسم قرائت دعای ندبه ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال جانسوز پیامبر اسلام (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام علی بن موسی الرضا (ع) به تبیین معارف نبوی و تشریح ابعاد مختلف شخصیت پیامبر اسلام (ص) پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: یکی از وظایف مسلمانان معرفت به حضرات معصومین است و اگر در ابعاد مختلف معرفت نسبت به پیامبر اسلام (ص) و خاندان آن حضرت داشته باشیم، زمینه عاقبت بخیری و سعادت خود را تضمین می‌کنیم.

وی ادامه داد: نبی مکرم اسلام (ص) چهره‌ای بود که از ابعاد و زوایای مختلف از اشرف مخلوقات ربوبی بود و تمام حرکات و سکنات خود را برای رضای خدا انجام می‌داد و در ۴۰ سالگی آن‌قدر تقرب به سوی خداوند پیدا کرد که خدا قلب او را پاک‌ترین قلب‌ها قرار داد و او را به مقام نبوت رساند.

حجت الاسلام سروستانی با بیان اینکه ما قادر به توصیف همه اوصاف این شخصیت بزرگوار نیستیم، اضافه کرد: مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و مهربانی با اهل ایمان است و مسلمانان است، دو صفت از صفات پیامبر اسلام هستند که در ذات ایشان وجود داشت و در ادامه در وجود همه حضرات معصومین هم ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به آیه ۲۹ سوره فتح که می‌فرماید «محمد رسول الله و الذین معه او اشداء علی الکفار رحماء بینهم» افزود: حضرت محمد (ص) و کسانی که با او هستند در مقابل دشمنان خدا سخت مقاوم و در بین خود با رأفت، رحمت و مهربانی عمل می‌کنند.

حجت الاسلام سروستانی ابراز داشت: زمانی که پیامبر مأموریت پیدا می‌کند رسالت الهی را به گوش مردم برسانند دشمنان اسلام و مشرکین یک دست در برابر او قرار می‌گیرند و در مدت ۲۳ سال رسالت ایشان پیامبر با مشکلات زیادی مواجه می‌شود، اما از آنجایی که نبی مکرم اسلام و علم و معرفت کافی نسبت به مأموریت خود داشت با اقتدار امور را دنبال می‌کردند و با ایستادگی، ایمان و اقتدار کامل در مقابل دشمنان قرار گرفت و سنگرها را چه در عرصه جهاد و مبارزه، چه در عرصه فرهنگی و چه در عرصه اخلاق فتح می‌کرد و در مدت کوتاهی بر دشمنان فائق شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) هیچ وقت در برابر دشمنان نترسیدند و نه لرزیدند؛ بلکه با اقتدار مسیر الهی را دنبال کردند و همین رمز موفقیت ایشان بود.

وی تصریح کرد: پیامبر (ص) درس شجاعت و ایستادگی و مقاومت را به همه انسان‌های آزاده داده تا درسی باشد که جهان بشریت باید در برابر دشمنان خدا در هر عصری با اقتدار بایستند و سر تعظیم در برابر آنان فرود نیاورند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه بر اساس سیره پیامبر اسلام (ص) مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و مهربانی با مسلمانان رمز موفقیت امت اسلامی است، ادامه داد: در تاریخ نمونه‌های زیادی داشتیم که دچار اشتباه شدند و فکر کردند با نرمش در برابر دشمنان می‌توانند به حیات خودشان ادامه بدهند؛ در حالی که شکست خوردند و کسانی که نیم نگاهی به سمت دشمنان انقلاب داشتند در مقابل دشمن نتوانستند به نتیجه برسند.

حجت الاسلام سروستانی اظهار داشت: ویژگی دیگر پیامبر اسلام (ص) این است که در جبهه اسلام با رأفت، مهربانی و مدارا عمل می‌کرد و در قرآن کریم آیات متعددی وجود دارد که دلالت بر اوج مهربانی و اخلاق نیکوی پیامبر است و دلالت بر این موضوع دارند که پیامبر اسلام امام اخلاق و مهربانی بودند.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !