سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

روحانی برای توجیه‌ کم‌کاری‌ دولت می‌گوید جنگ است

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت: دولت با اجرای سیاست‌ اقتصاد مقاومتی باید خودش را برای جنگ اقتصادی آماده می‌کرد نه اینکه برای توجیه رفتارهای داخلی بگوید جنگ است.

آرشیو اخبار
۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حسین کنعانی مقدم دبیر سیاسی جبهه ایستادگی، درباره گفته‌های اخیر رئیس‌جمهور پیرامون جنگ اقتصادی، تحریم و ارتباط شرایط اقتصادی فعلی با عدم تصویب FATF اظهار داشت: ما دو نوع جنگ داخلی و خارجی در مسائل اقتصادی داریم. قطعاً بخشی از تحریم‌ها جنگ تمام عیار علیه انقلاب و جمهوری اسلامی است و شکی در آن نداریم. سال‌ها است که ما درگیر این جنگ ناجوانمردانه هستیم.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه در زمینه مسائل اقتصادی بیشتر باید به جنگ داخلی توجه داشته باشیم، عنوان کرد: متأسفانه ما در جبهه داخلی بیشتر با مشکل مواجه هستیم و ضرباتی که در داخل می‌خوریم و تحریم داخلی که از سوی خودمان بوده به نظر خیلی بیشتر از جنگ اقتصادی بیرونی اثر گذاشته است. منتها مقام معظم رهبری در زمان مطرح شدن بحث اقتصاد مقاومتی از لفظ جنگ اقتصادی استفاده کردند و در بیانیه گام دوم انقلاب هم گفتند ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم.

وی افزود: قاعدتاً دولت که ملزم به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است باید خودش را برای این جنگ آماده می‌کرد نه اینکه ما برای توجیه رفتارهای داخلی بگوییم جنگ است و ما هم در مقابل جنگ قرار داریم و کاری از دستمان بر نمی‌آید. به نظر می‌رسد که این فرار به سمت جلو و توجیه کردن کم کاری‌های دولت در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی است.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: چهل سال است که ما با اشکال و مسائل مختلف تحریم روبرو هستیم منتها اکنون به دلیل اینکه جلوی صادرات نفت را گرفتند و معاملات ما را با مشکل مواجه کردند، شاید تحریم اقتصادی تحت عنوان محاصره اقتصادی خود را در اقتصاد ما نشان می‌دهد. اگر ما از قبل وابستگی اقتصادی خود را به نفت کاهش می‌دادیم این طرح اقتصادی دشمن هیچ اثری روی اقتصاد ما نداشت.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !