شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

رییس شبکه بهداشت شهرستان بوشهر

حضور گردشی متخصصین دندانپزشکی در جزیره خارگ

فخرایی گفت: با توجه به شرایط خاص جزیره خارگ و کمبود دندانپزشک بومی، در برخی موارد تامین نیرو ثابت با مشکلاتی مواجه بوده که در این موارد به منظور خدمت رسانی بیشتر از دندانپزشکان شاغل در شهر بوشهر به صورت گردشی استفاده می‌شود.

آرشیو اخبار
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حسن فخرایی رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در گفت و گو اختصای با سپاس، با اشاره به مشکلات درمانی و بهداشتی در جزیره خارگ، گفت: از سال ۱۳۹۸ و با بهره برداری از ساختمان جدید مرکز در خصوص کلیه تجهیزات نیازمند به ارتقاء و یا تعویض اقدام لازم در این زمینه صورت گرفته و با توجه به شرایط خاص جزیره خارگ و کمبود دندانپزشک بومی، در برخی موارد تامین نیرو ثابت با مشکلاتی مواجه بوده که در این موارد به منظور خدمت رسانی بیشتر از دندانپزشکان شاغل در شهر بوشهر به صورت گردشی استفاده می‌شود.

وی افزود: در خصوص ارائه خدمات مربوط به سونوگرافی و رادیولوژی با توجه به ماهیت موضوع در حیطه اختیارات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوده و انجام آن در حیطه اختیارات معاونت بهداشت است.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: با توجه به عدم تصویب بیمارستان در چارت تشکیلاتی وزارت بهداشت، به تناسب تعداد جمعیت مستقر و ایجاد بیمارستان شرکت نفت در این جزیره، امکان راه اندازی بیمارستان دیگر فراهم نیست.

فخرایی اظهار کرد: مرکز خدمات جامع سلامت خارگ با توجه به آخرین دستورالعمل گسترش خدمات بهداشتی اولیه، کلیه خدمات شامل خدمات سلامت روان، بهبود تغذیه، بهداشت محیط و حرفه ای، بارداری و مامایی ، واکسیناسیون و غیره برای جمعیت هدف در آن مرکز ارائه می‌شود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: مرکز خدمات جامع سلامت خارگ از بدو تاسیس دارای واحد دندانپزشکی جهت ارائه خدمات مربوط به تمام گروه های هدف بوده است.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !