سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

در نشست شورای معاونین ستاد امر به معروف استان بوشهر مطرح شد:

مطالبه‌گری پدیده‌ای پویا و فعال در توسعه امر به معروف و نهی از منکر

نشست شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با حضور دبیر ستاد استان برگزار شد.

آخرین اخبار
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سردار علی رزمجو دبیر این ستاد با تقدیر از تلاش‌های شورای معاونین و کارکنان ستاد استان در برگزاری باشکوه برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی ازمنکر گفت: باید فعالیت‌های ستاد طوری انجام شود که اثربخشی آن در تمامی مناطق استان مشهود بوده و توسعه پیدا کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر ناهنجاری فضای مجازی را به عنوان یکی از ابزارهای دشمن در جنگ نرم علیه عفت عمومی و اعتقادات مذهبی برشمرد و فعالیت گروه‌های جهادی و انقلابی در فضای مجازی را در پیشگیری این آسیب‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار دانست.

وی افزود: باتوجه به وضعیت کنونی، حضور گروه‌های اجتماعی در فضای مجازی، یکی از مهمترین عوامل کارآمدی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوده که باید در دستور کار قرار گیرد.

سردار رزمجو تصریح کرد: یکی از دلایل از‌هم گسستی جوامع اسلامی، ریشه دواندن ناهنجاری‌ها در این جوامع می‌باشد و ضروری است با برگزاری جلسات کارشناسی و دانش‌بنیان، دلایل و ریشه‌های ایجاد این ناهجاری‌ها را شناسایی نمود.

وی با اشاره بر تقویت کمی و کیفی گروه‌های جهادی مطالبه‌گر و دارای مسئولیت اجتماعی در استان، بر آموزش بکارگیری و شبکه‌سازی این گروه‌ها تأکید کرده و گفت: امروز در ایران بخش عمده‌ای ازکارها و فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی، دینی و… توسط همین گروه‌های جهادی انجام می‌شود که این مهم در پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

سردار رزمجو یکی از آرمان‌های گروه‌های جهادی را حرکت به سمت رفع محرومیت دانست و گفت: بلاشک یکی از راه حل‌های ریشه‌ای برای رسیدن به این آرمان‌ها و رفع محرومیت‌ها، تشکیل گروه‌های مطالبه‌گری است.

وی تصریح کرد: نهادینه شدن فرهنگ ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر یا همان مطالبه‌گری در درون هر جامعه‌ای قطعاً باعث سرعت بخشیدن حرکت جامعه در مسیر کمال و تعالی خواهد بود.

گروه‌های مطالبه‌گری مردمی در استان بوشهر فعال شده است

حجت‌الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در ابتدای این نشست با ارائه گزارش برنامه‌های ستاد استان اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر نسبت به احیاء و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گروه‌های مطالبه‌گری مردمی در استان فعال شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های رئیس و دبیر محترم ستاد استان موضوع رسیدگی به وضع نخل‌داران استان است گفت: ستاد در جهت حل مشکلات قیمت خرما در استان بوشهر بصورت جدی ورود کرده و با ایجاد و فعال نمودن گروه‌های مردمی و تیم‌های رسانه‌ای، انعکاس مشکلات نخل‌داران و رسیدگی به وضعیت عرضه و تقاضا در بازار، توانستیم مشکلات نخلداران و مردم را به گوش مسئولین برسانیم که نتیجه این حمایت‌ها و پیگیری‌ها، حساس شدن برخی از مسئولین رده بالای کشور نسبت به این مشکل بوده است.

ضمناً در این جلسه معاونین ستاد استان نیز در موضوعات مختلف مباحث مهمی را بیان نمودند و در پایان جلسه مجوز رسمی فعالیت یکی از گروه‌های جهادی استان با مدیریت علی احمدنیا در عرصه اجتماعی به دست دبیر محترم ستاد به ایشان اعطاء گردید و همچنین با اهداء لوح یادبود از تمامی اعضای شورای معاونین و کارکنان ستاد تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !