سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

هنر و هنرمند انقلابی

آرشیو اخبار
۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

درگستره‌ی حکومت و حاکمیت دینی مثل سایر فضیلت های فاخر ارزشی واصیل، هنر فاخر و ارزشی هم جایگاه ویژه دارد.

هنر اگر فاخر وگرانسنگ ومثبت نباشد در نظام ارزشی بکلی فاقد ارزش واعتبار خواهد بود.

اصولاً هنر فاخر موتور پیشرفت وجلو برنده فعالیتهای اجتماعی است که حایز بسیاری از خیرات وبرکات برای آحاد جامعه خواهد بود.

هنر در ابعاد گوناگون و در عرصه های متعدد می‌تواند تأثیر گذار باشد.

در حوزه صنایع دستی، خطاطی ، نقاشی، موسیقی اصیل ، ارزشی و فاخر، حنجره خوب درمداحی ومدیحه سرایی وسرود و… قابلیت تأثیر گذاری ارزنده برای مخاطبین دارد.

پس،اگر هنر در خدمت نظام ارزشی ومتعهد قرار گرفت سودمند و نافع است اما اگر هنر مبلغ و مروج فرهنگ ضد ارزشی و ضد دینی و مبلغ سبک زندگی غربی و اروپایی قرار گرفت هیچ ارزش وفایده ای نخواهد داشت.

هنرمند هم که ردای هنر بردوش می گیرد اگر درخدمت اسلام وانقلاب و نظام ارزشی و دینی قرار گرفت، درقلمرو حکومت دینی جایگاه و ارزش پیدا می کند و قابلیت تأثیر گذاری خواهد داشت.

فلذا هر هنر و هنرمندی که فاخر و در خدمت ترویج فرهنگ دینی و ارزشی اسلام و سبک زندگی اسلامی باشد معتبر ومؤثر است وحایز احترام،و اِلا فلا. هنر در خدمت دین وفطرت پاک اسلامی وهنر‌مند متعهد دینی قابل احترام وتقدیر خواهد بود وشایسه است در این طریقت و مسیر هزینه صرف کرد.

اگر خدای ناخواسته صاحب هنر ناتوان و یا تعمد در عدم همراهی انقلاب و نظام ارزشی دینی داشته باشد،نباید هزینه مالی و فکری جامعه دینی برایش صرف شود.

هرکسی با تفکری که انتخاب کرده در مسیر خود حرکت می کند اما اگر کسی و یا یک جریان فکری معارض با نظام داشته باشد نه خودش و نه طرفدارانش توقع همراهی از نظام دینی ونظام ارزشی نباید داشته باشند. قران کریم می فرماید:

انا هدیناه السبیل اما شاکرا واماکفورا. (آیه ۳ سوره شریفه الانسان)
هر که راه دین وقرآن واسلام وراه فطرت پاک انسانی را در پیش گیرد مشمول هدایت الهی قرار می گیرد و الا درمسیر گمراهی وکفران نعمت می افتد.(خداوند راه مستقیم ونجات را به انسان ارزانی داشته و این انسان است که راه خدا را برگزیند ویابا سرپیچی کفور شود و بی نصیب از رحمت و هدایت الهی).

والعاقبت للمتقین والمطیعین
محمد زارعی

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !