سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

تحول آفرینی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در روستا؛

بهره‌مندی ۹۵ درصد از روستاهای استان بوشهر از طرح هادی/ احداث ۲۹۵ بوستان در روستاهای بوشهر

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح هادی تا کنون هزار و ۷۹۲ طرح در استان بوشهر اجرا شده است. ساخت ۲۶۵ بوستان به وسعت ۵۷۰ هزار مترمربع، ۱۵۰ زمین چمن مصنوعی به مساحت ۱۹۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع، بهسازی معابر به طول ۵۶۱ کیلومتر و پیاده روسازی به مساحت یک میلیون و ۵۹ هزار مترمربع از دیگر طرح‌هایی به شمار می‌رود که به منظور عمران روستاهای استان اجرا شده است.

آخرین اخبار
۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حمید حیدری بریدی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر در گفت و گو اختصاصی با سپاس، اظهار کرد: استان بوشهر با بیش از ۲۳ هزار کیلومترمربع مساحت یک و چهار دهم درصد از وسعت کشور را به خود اختصاص داده است و در این گستره ۴۰ شهر و۷۰۰ روستا و آبادی با بیش از یک میلیون و ۱۷۷ هزار نفر جمعیت وجود دارد.

حمید حیدری بریدی گفت: بر اساس آخرین آمارها ۷۱٫۵ درصد جمعیت این استان در شهرها و ۲۸٫۵ درصد در روستاها زندگی ‌می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر چه جمعیت روستاهای استان بوشهر در سال‌های اخیر کاهش یافته اما نقش آن‌ها در عرصه‌های مختلف از جمله تولید محصولات کشاورزی و دامی، نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم یافته است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر افزود: عمران روستاها با هدف افزایش عملکرد کار روستاییان، بهبود معیشت و رفاه زندگی در روستاها، جلب سرمایه گذاری در روستاها، تکمیل و اصلاح چرخه تولید و مصرف روستایی، و پیشگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها، در دستور کار مسئولان قرار می‌گیرد.

حمید حیدری بریدی بیان کرد: یکی از طرح‌های مهم در حوزه عمران روستایی، طرح هادی است که از سال‌های گذشته به منظور فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر ابراز کرد: پایه چنین طرحی در کشور ما از سال ۱۳۶۲ و با عنوان «روان بخشی روستاها» به اجرا درآمد و در سال‌های بعد به خصوص از سال ۱۳۶۶ به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد .
وی خاطرنشان کرد: طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاه‌های روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه‌ای تعیین می‌کند.

مجری طرح هادی در استان بوشهر عنوان کرد: مهم‌ترین اهداف اجرای طرح هادی روستایی، ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی. تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی ، تولیدی و رفاهی. ایجاد تسهیلات لازم به منظور بهبود مسکن روستائیان و خدمات بهزیستی و عمومی. ایجاد شبکه ارتباطی منظم، و ساماندهی منطقی نظام توزیع خدمات در روستاها و ایجاد زمینه بهبود وضعیت اقتصادی روستاها از طریق تسهیلات تولیدی، اشتغال، و ارتقاء درآمد روستاییان است.
حیدری بریدی افزود: میان ۷۰۰ روستا و آبادی در استان بوشهر، ۴۰۶ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که مشمول اجرای طرح‌ هادی هستند. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر به عنوان متولی توسعه روستاهای این استان، از سالیان گذشته اجرای طرح هادی را در این روستاها آغاز کرده و تا کنون ۹۵ درصد از آن‌ها صاحب طرح هادی شده‌اند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح هادی تا کنون هزار و ۷۹۲ طرح در استان بوشهر اجرا شده است.
ساخت ۲۶۵ بوستان به وسعت ۵۷۰ هزار مترمربع، ۱۵۰ زمین چمن مصنوعی به مساحت ۱۹۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع، بهسازی معابر به طول ۵۶۱ کیلومتر و پیاده روسازی به مساحت یک میلیون و ۵۹ هزار مترمربع از دیگر طرح‌هایی به شمار می‌رود که به منظور عمران روستاهای استان اجرا شده است.

وی ابراز کرد: طرح هادی چشم انداز ۱۰ ساله توسعه روستا را مشخص می‌کند و هدف آن تنها عمران یا رشد زیر ساخت‌های فیزیکی و کالبدی روستا نیست، بلکه توسعه روستا به عنوان فرایندی جامع و چند بعدی از اساسی ترین اهداف مورد نظر این طرح به شمار می‌رود.

انتهای پیام//


لیست نظرات

[ عبرالرضا قائدی ] [ در تاریخ : ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ]

درودها و سپاس از خدمات جناب حیدری !!!
ای کاش جناب حیدری درباره صحبت های پیرامون بنیاد مسکن و ورود اداره بازرسی به آن اداره و در مورد اتهامی که در مورد یکی از شعبات این اداره هست هم شفاف سازی میکردند،تا خدایی ناکرده باعث تضعیف این نهاد انقلابی نزد افکار عمومی نگردد.
موفقیت روزافزون این نهاد در سایه مقدس جمهوری اسلامی ایران