سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

دهگانه ما و بحران قره باغ

یادداشت
۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عزیز غضنفری فعال سیاسی استان بوشهر در مطلب ارسالی به سپاس با اشاره به بحران قره باغ نوشت:

۱-  مناقشه بر سر قره‌باغ بیش از۲۹سال است که میان دو جمهوری آذربایجان و ارمنستان در جریان است و از سال ۱۹۹۴ که میان این دو کشور آتش¬بس برقرار شد در تمام این مدت سیاست مبنایی جمهوری اسلامی ایران حمایت از مذاکرات مستقیم جمهوری آذربایجان و ارمنستان و اعلام آمادگی برای میانجی‌گری بوده است.در رویدادهای اخیر نیز مسیر دیپلماسی ایران بر همین اساس فعالیت کرده است. به دلائل مشخص ایران به معنای واقعی کلمه از حل مسالمت‌آمیز مناقشه قره‌باغ و رعایت تمامیت ارضی کشورها در منطقه نفع می‌برد، از این¬رو بر خلاف بسیاری از بازیگران داخلی و فرامنطقه ای در پی آن است تا مناقشه در فرآیند مذاکره و حل و فصل قرار گیرد.چرا که وجود یک کانون نا امنی در نزدیکی مرزهای شمالی ایران،شرایط مساعدی را برای دخالت‌های رقبا و دشمنان ایران اسلامی فراهم می‌کند.

۲-  جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران قره باغ نه بی تفاوت است، نه بی طرف. بی تفاوت نیست چون که یک چالش امنیتی در مرزهای شمالی ایران است و خاصه با حضور برخی متغیرهای خارج از منطقه این چالش ابعاد عمیق تری نیز پیدا کرده است. نقش آفرینی رژیم صهیونیستی در این مناقشه سبب شده که ایران هیچ گاه نسبت به تحولات این حوزه سیاست بی تفاوتی را در پیش نگیرد. بی طرف نیست چون که جمهوری اسلامی قره باغ را بخشی از سرزمین یک کشور مسلمان می بیند. ایران در این زمینه قره باغ را منطقه ای اشغالی و آذربایجان را محق می داند.

۳-  جمهوری اسلامی ایران به روابط حسن همجواری هم با ارمنستان و هم با آذربایجان معتقد است. روابط ایران با آذربایجان فراتر از روابط با ارمنستان نیست و البته مراودات ایران با ارمنستان نیز فراتر از مراودات با ارمنستان نیست. در نهایت جمهوری اسلامی از حیث ملاحظه روابط همسایگی خواهان تداوم و عمق بخشی به روابط با هر دو کشور همسایه است. هر چند در طی سال های گذشته بدلیل ارتباط وسیع این دولت ها با رژیم صهیونیستی، این دو کشور هم پیمان راهبردی برای جمهوری اسلامی به حساب نمی آیند.

۴-  جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران قره باغ، همان طور که گفته شد این منطقه را اشغال شده می داند. بنابراین در موضع گیری اعلامی بدنبال حمایت از مردم و خواسته های قانونی مردم آذربایجان است و تصمیم قاطع ایران آن است که از دولت آذربایجان مادامیکه در بحران قره باغ پای صهیونیست ها را به این منطقه باز کرده حمایتی به عمل نیاورد. در اینجا تفاوت گذاری بین دولت و مردم آذربایجان مد نظر است. هر چند تفکیک این دو در مقام عمل دشوار به نظر می رسد.

۵-  جمهوری اسلامی ایران سازوکار مینسک(آمریکا، روسیه و فرانسه) را در حل بحران آذربایجان ناکارآمد می داند. کما اینکه در طی دوره های گذشته اقدام درخوری را برای احقاق حق مطابق با تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل صورت نداده اند. گروه مینسک سه دهه است که نتوانسته اند و یا نخواسته اند این مشکل را حل کنند و ناکارآمدی خود را نشان داده اند و ضرورتی بر تداوم محوریت این گروه در مدیریت بحران نیست. شواهد روشن نشان می دهد که سران گروه مینسک از مناقشه قره‌باغ استفاده ابزاری می‌کنند. اما جمهوری اسلامی ایران معتقد است که هیچ راه¬حلی غیر از مذاکره و توافق میان آذربایجان و ارمنستان برای خاتمه دادن به این بحران ۲۹ساله وجود ندارد وبه طورقطع تداوم جنگ نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه به وخامت وضعیت کمک می-کند.پیشنهاد مشخص ایران آن است که در یک ترکیب ۳+۳(ایران،روسیه،ترکیه به عنوان سه همسایه قفقاز با سه کشور قفقاز جنوبی یعنی آذربایجان،ارمنستان،گرجستان) مسیر آتش¬بس فوری، شروع مذاکرات و سازوکارهای رسیدن به توافق طراحی شود.

۶-  رژیم صهیونیستی با ایجاد یک رقابت کاذب وهدفمند میان آذربایجان و ارمنستان برای افزایش نفوذ در هردو طرف منازعه به این رژیم جعلی و فروش تسلیحات،بالاترین نقش را در ایجاد درگیری و دامن زدن به آن با هدف بی ثبات سازی در مرزهای ایران دارد. ارزیابی های دقیق نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به موازات عادی سازی روابط با امارات و بحرین، به ساختن بحران در محیط امنیتی جمهوری اسلامی می اندیشد. ایران به دولت آذربایجان تاکید کرده که حضور رژیم صهیونیستی منجر به تداوم ناامنی منطقه ای می شود و اصرار بر این روابط، در درازمدت برای جمهوری آذربایجان مشکلات متعدد ایجاد می نماید.

۷-  جمهوری اسلامی ایران مصر است تصور ساختگی که رژیم صهیونیستی در حال نمایش آن است را خنثی نماید. این رژیم با کنار قرار دادن خود در همراهی با دولت آذربایجان، در پی آن است که این نکته را القاء نماید که ایران در بحران قره باغ مردم شیعه کشور همسایه اش را در این منطقه تنها گذاشته و صرفا برای توسعه طلبی به حمایت از فلسطینی ها روی آورده است که اصولا شیعه هم نیستند. این خط تبلیغاتی صهیونیست ها در حالی است که نفوذ این رژیم در آذربایجان و سیاست های ضد اسلامی حاکمان آذربایجان شرایط متفاوتی را برای جمهوری اسلامی ایران پدید آورده است. با هم این احوال ایران در خصوص مسئله قره باغ، جمهوری آذربایجان را واجد حقانیت می داند.

۸-  جمهوری اسلامی ایران صراحتا و قویا به آذربایجان و ترکیه هشدار داده است که پای تکفیری ها نباید در آذربایجان باز شود. در صورت روی دادن چنین موضوعی ایران در وهله نخست هشدار خواهد داد و چنانچه موثر نیفتاد جمهوری اسلامی به واکنش مستقیم روی خواهد آورد.

۹-  جمهوری اسلامی اعلام کرده است که دامنه جنگ نباید به سمت سرزمین ایران کشیده شود. به این معنا که از سرزمین ایران به عنوان محور عملیاتی استفاده شود. در این زمینه آذربایجان درخواست استفاده از سرزمین ایران برای طراحی حمله به ارمنستان را داده که مورد پذیرش جمهوری اسلامی قرار نگرفته است.

۱۰-  جمهوری اسلامی ایران باید مراقبت کند که بحران قره باغ انسجام ملی ایران را دچار خدشه نسازد. در این زمینه برنامه گروه های قوم گرا سوء استفاده از شرایط پیش آمده مبنی بر ایجاد اختلاف و شکاف بین مردم آذری زبان با دولت و حاکمیت ایران است. در حالی که سیاست جمهوری اسلامی در این باره کاملا مشخص است و بیانیه چهار نماینده ولی فقیه در استان های آذری نشین در جهت مقابله با چنین خط تبلیغاتی که انسجام ملی را نشانه گرفته بود، منتشر شد که البته آثار مطلوبی در حوزه افکار عمومی به همراه داشته است.
عزیز غضنفری

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !