سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

دولت حسن روحانی باید مسوولیت خود را به پایان برساند!؟

یکی از مواردی که چند وقتی است به مطالبه عمومی بخش قابل توجهی از اقشار مختلف مردمی تبدیل شده است، موضوع عزل یا استیضاح و برکناری رئیس جمهور می باشد.

یادداشت
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

یکی از مواردی که چند وقتی است به مطالبه عمومی بخش قابل توجهی از اقشار مختلف مردمی تبدیل شده است، موضوع عزل یا استیضاح و برکناری رئیس جمهور می باشد.
مردم می گویند، چرا علی رغم اینکه آقای حسن روحانی توان اداره کشور را ندارد، اقتصاد کشور را به آستانه نابودی رسانده و قدمی برای رفع مشکلات معیشتی مردم برنمی دارد، رهبری انقلاب، ایشان را عزل نمی کند و یا مجلس نسبت به استیضاح و برکناری رئیس جمهور اقدامی نمی کند.در این رابطه، گفتنی های زیادی وجود دارد ولی چند نکته اساسی، یادآوری می گردد.
۱- رهبری انقلاب، زمانی نسبت به عزل یک رئیس جمهور اقدام می کنند که انحراف اساسی در مسیر انقلاب رخ دهد و مشخص شود که ادامه حضور فردی در مقام ریاست جمهوری، منافع ملی و امنیت کشور را با خطر مواجه کرده است.
البته، بعد از عمل به وظایف مشخص شده از طرف مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه. همان مسیری که در جریان عزل ابواحسن بنی صدر از ریاست‌جمهوری طی شد.
دریک نگاه واقع بینانه، آقای حسن روحانی مشکلات فراوانی دارد و مشکلات فراوانی نیز برای کشور و مردم ایجاد کرده است که قابل انکار نمی باشد ولی مشکلات ایجاد شده، راه حل عملی دیگری، در چارچوب قانون را دارد که نیازی هم به عزل و برکناری نمی باشد.
۲- در سال آخر ریاست جمهوری و در شرایطی که کمتر از۱۰ ماه از مسئولیت ایشان باقی مانده است، استیضاح یا برکناری و حتی استعفای رئیس دولت، نه تنها هیچ مشکلی را از جامعه و مردم برطرف نمی‌کند، که بر مشکلات موجود نیز می افزاید.
۳- دولت حسن روحانی، وعده داده بود که از طریق مذاکره با کدخدا، مشکلات مردم را حل کند و علی رغم باطل بودن اعتماد به بیگانه و مشاهده خلف وعده های فراوان از طرف کدخدا و سایر کشورهای غربی، هنوز نیز در آن راه قدم برمی دارد و امیدوار به همراهی غربی‌ها برای حل مشکلات کشور می باشد.
دولت روحانی باید مدت مسئولیت خود را در زمان قانونی به پایان برساند تا همه مردم، اشتباه بودن این راهبرد را در عمل مشاهده و برآن صفحه بگذارند تا دیگر فریب نخورند و انتخابی آگاهانه داشته باشند.
دولت حسن روحانی در سال آخر، باید پاسخگوی وعده های داده شده و مسئولیتهای خود باشد، نه آنکه با کنار گذاشته شدن، اولاً فرصت فرار از پاسخگویی پیداکرده و ثانیاً، بخش های تبلیغاتی و جریانات سیاسی و رسانه‌ای همسو با دولت، فرصت پیدا نکنند با اغواگری و فریب، از دولت ناکارآمد و دلخوش به وعده های بیگانه، دولتی مظلوم بسازند و در بوق و کرنا کنند که مثلاً “نگذاشتند دولت کار کند و…”
۴- باید به مطالبات مردمی جهت داده شود و مردم از دولت، عمل به وعده ها و کار و خدمت، و از سایر قوا، وادار کردن دولت به کار و خدمت و شناسایی خائنین به ملت و کشور را به مطالبه عمومی تبدیل و در این مسیر قدم بردارند.
باید همگان، به ویژه صاحبان تریبون و رسانه، تلاش کنند در این مدت باقی مانده از عمر دولت، سطح آگاهی های عمومی را چنان افزایش دهند که بدون ورود مصداقی، راه انتخاب صحیح و بر اساس مصالح ملی را به جامعه یادآوری کنند و قاطبه مردم تمرین کنند، عملی را انجام و انتخابی بکنند که در مسیر مصالح ملت و کشور ایران باشد، تا هم مشکلات موجود حل شود و هم از بروز مشکلات مشابه در آینده جلوگیری شود.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !