شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وزارت نفت به مسؤولیت اجتماعی خود در کنگان عمل نمی‌کند

امام جمعه کنگان با بیان اینکه وزارت نفت به مسؤولیت اجتماعی عمل نمی‌کند گفت: خدمات عام المنفعه صنعت به میزبانان صنعت به ویژه کنگان قابل قبول و پذیرفتنی نیست.

آخرین اخبار
۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کنگان با گلایه از خدمات نفت به مناطق پیرامونی اظهار داشت: مدتهاست خدمات صنعت به این خطه کم و کمتر شده و مردم از این موضوع گلایه مندند.

امام جمعه شهر کنگان افزود: نفت بایستی به مسؤولیت‌های اجتماعی خود در قبال مناطق پیرامونی اهتمام جدی داشته باشد.

وی با انتقاد از وزیر نفت بدلیل خط قرمز کشیدن بر روی پروژه‌های دینی تاکید کرد: وزیر نفت و دیگر مسؤولان اجرایی باید یادشان باشد در حکومت دینی عهده‌دار مسؤولیت‌اند و بایستی هم به مسؤولیت‌های اجتماعی و هم دینی جامه عمل بپوشند.

محمودی به سوال برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر نفت و کارت زرد به وزیر اشاره و گفت: سوال از وزرا حق قانونی نمایندگان و موجب ارتقای کارآمدی دولت می‌شود.

خطیب جمعه با تسلیت اربعین حسینی گفت: اربعین آزمون ولایت مداری برای شیعه است و همچنین اربعین فرصتی برای تجدید بیعت و میثاق با امام حسین (ع) است؛ اربعین از ویژگی‌های خاص سیدالشهدا است که برای هیچ پیامبر و امامی وارد نشده است.

وی زیارت اربعین را بنابر روایت امام حسن عسکری(ع) از علائم مومن دانست و یادآور شد: اکنون که راه به روی عاشقان بسته شده زیارت اربعین را در منازل و یا در اماکن دینی با رعایت فاصله اجتماعی و شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار کنیم.

محمودی به مسئله فرزند‌آوری و تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر این مهم عنوان کرد: مسئله فرزند آوری بعنوان یک امر مهم و اساسی و مطالبه جدی رهبری معظم انقلاب جدی گرفته شود و از آن غفلت نشود.

وی به مطالبه رهبری در آخرین دیدار با مسؤولین وزارت آموزش و پرورش و تذکر دردمندانه معظم له در خصوص رها بودن برخی مهدهای کودک و سند ۲۰۳۰ گفت: مراقب باشیم و اجازه ندهیم عده‌ای در مهدهای کودک و مانند آن سند منحوس ۲۰۳۰ را (در قالب آموزش رقص ، موسیقی ، فرهنگ غرب . …) اجرا کنند.

امام جمعه کنگان در ادامه با اشاره به سالروز تبعید امام امت و تاکید بر ضرورت یادآوری این ایام بیان کرد: هجرت امام خمینی(ره) شبیه هجرت انبیاء و اولیای الهی بود و هجرت‌های ایشان تاریخ ساز، تمدن ساز و نظام ساز و آموزه‌های هجرت او ثبات قدم و استواری و سازش ناپذیری بود.

محمودی با نکوداشت روز جهانی کودک گفت: اگر خواهان آینده‌ای درخشان برای کشور هستیم بایستی نسبت به تربیت کودکانمان اهتمام جدی داشته باشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !