پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۷۵۸ واحد صنفی استان بوشهر درپی بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر تلاش همگانی در شکستن زنجیره انتقال کرونا گفت: در ۸ماه گذشته ۷۵۸واحد صنفی استان بوشهر در پی بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌ها علیه کرونا پلمب شدند.

آخرین اخبار
۰۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس قلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه “در راستای مدیریت  بیماری کرونا  در ۸ ماه گذشته بیش از ۱۰۵ هزار مورد بازرسی از اماکن مختلف استان بوشهر انجام شده است” اظهار داشت: از این میزان ۸۴ درصد آن مطلوب ارزیابی می‌شود.

وی از تشکیل پرونده‌های قضایی در راستای بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و بیان کرد: ۲ هزار و ۶۰۰ پرونده تشکیل شده به مراجع قضایی استان بوشهر ارجاع شده که ۲٫۶ درصد کل بازرسی‌ها است.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر از پلمب واحدهایی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت نکرده‌اند خبر داد و افزود: ۷۲ صدم درصد از کل بازرسی‌ها به تعداد ۷۵۸ مکان به سبب بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌ها علیه کرونا پلمب شده‌اند.

قلی‌پور از انجام گشت‌های مشترک در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و تصریح کرد:تاکنون شش‌هزار ۸۰۰ بازرسی مشترک با دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی انجام شده که ۶٫۹ درصد کل بازرسی‌ها است.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر به وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی پرداخت و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۹۶ درصد کارکنان در ادارات استان بوشهر از ماسک استفاده و ۸۹ درصد فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی رعایت می‌‌کنند.

قلی‌پور با بیان اینکه “در بانک‌های استان بوشهر ۹۶ درصد از ماسک استفاده می‌کنند” افزود: صنوف، اماکن و کارگاه‌ها ۹۰ درصد و مدارس ۹۶ درصد از ماسک استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه “در سواحل، تفریحگاه‌ها و معابرعمومی ۶۰ درصد از ماسک استفاده می‌شود” خاطرنشان کرد:فاصله‌گذاری اجتماعی در این مکان‌ها نیز ۶۰ درصد ارزیابی شده است.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر استفاده از ماسک در فرودگاه‌های استان را ۱۰۰ درصد دانست و بیان کرد: این میزان در مطب‌ها، داروخانه ها و مراکز درمانی  ۹۲ درصد است.

قلی‌پور با تاکید بر تلاش همگانی در شکستن زنجیره انتقال کرونا خاطرنشان کرد: تنها راه مصون ماندن از بیماری کرونا استفاده از ماسک  و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

انتهای پیام/۱۹۰/س


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !