جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

فرمانده سپاه استان بوشهر:

خاک‌ریزها و توپخانه‌های رسانه‌ای در استان بوشهر تشکیل شود

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: خاک‌ریزها و توپخانه‌های رسانه‌ای تشکیل شود و برای مقابله با حمله‌های رسانه‌ای دشمن وارد عمل شوند.

آخرین اخبار
۰۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از مهر، سردار علی رزمجو صبح شنبه در آئین تجلیل از اصحاب رسانه استان بوشهر که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد اظهار داشت: کنگره شهدا و دو هزار شهید استان بوشهر باشکوه و کیفیت بسیار بالایی برگزار شد در حالی که برای برگزاری این کنگره یک ریال هم نداشتیم.

وی اضافه کرد: اعتقاد داشته و داریم که خدا و شهدا همه کارها را درست می‌کنند و همین‌طور هم شد و همه پای کار آمدند و هر فرد و نهادی مسئولیتی بر عهده گرفتند و نتیجه آن برگزاری یک مراسم باکیفیت و در شأن شهدا بود.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی اگر انعکاس مناسب رسانه‌ای نداشته باشد، پیامی که لازم است را مخابره نمی‌کند و در این کنگره رسانه‌ها عملکردی بسیار خوب داشتند.

نقش رسانه در مدیریت افکار

وی بیان کرد: در برگزاری این کنگره هیچکس نگفت که من نیستم و هر جایی که نیاز بود دستگاه‌های دولتی و حکومتی و مردمی پای کار بودند و نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات خود را به کار گرفتند.

سردار رزمجو با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه ادامه داد: در دوران دفاع مقدس مارشی که از صدا و سیما پخش می‌شد در تهییج مردم نقش مهمی داشت و رسانه آن دوران با حداقل امکانات بیشترین حماسه‌آفرینی را انجام داد.

وی افزود: اکنون در یک شرایط دیگری قرار داریم و دنیای امروز در پرتو توسعه و گسترش فناوری‌های نوین تحولات متعددی را به خود دیده است که در این بین گسترش فناوری‌های ارتباطات و رسانه در رأس همه مسائل است.

با سلاح امواج و رسانه‌ها روبرو هستیم

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: رسانه‌های مختلف اعم از رادیو و تلویزیون، مطبوعات و خبرگزاری‌ها، شبکه‌های مجازی و. با انتقال لحظه‌ای اطلاعات، مسئولیت مبادله افکار و عقاید عمومی را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه در عصر تسخیر اذهان و افکار عمومی با سلاح امواج و رسانه‌ها روبرو هستیم، اظهار داشت: این سلاح پیچیده‌تر و سخت‌تر از تسلیحات نظامی است و مبارزه با آن هم دشوارتر است.

باید روی رسانه‌های دشمنان تهاجمی کار کرد

سردار رزمجو با بیان اینکه باید روی رسانه‌های دشمنان تهاجمی کار کرد، ادامه داد: می‌توان عرصه رسانه را بر دشمن تنگ کرد و افکار دشمن را تسخیر کرد. خاک‌ریزهای رسانه‌ای تشکیل شود و توپخانه‌های رسانه‌ای شلیک کنند.

وی اصحاب رسانه را از مؤثرترین ابزارهای ذهنیت‌بخشی در جامعه دانست و اضافه کرد: جهان سلطه می‌خواهد با استفاده از این ابزار و در جبهه‌های مختلف جهان را تسخیر کند و ما باید در مقابل این استراتژی محکم باشیم و نباید اجازه نفوذ به دشمن بدهیم.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح کرد: جهان سلطه و استکبار به وسیله همین ابزار و امکانات به دنبال مهندسی افکار عمومی و نگرش ملت‌های مختلف به ویژه در جمهوری اسلامی است تا مدیریت اندیشه و دیدگاه‌های درون انقلاب را به دست بگیرد.

کد خبر ۵۰۳۳۱۱۸


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !