پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

آحاد مردم در دفاع مقدس نقش آفرین بودند

امام جمعه بندر دیر گفت: آحاد مردم در دفاع مقدس نقش آفرین بودند.

آخرین اخبار
۰۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش رخداد جنوب،حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بندر دیر صبح امروز در یادواره سه شهید روحانی شهرستان دیر با بیان اینکه آحاد مردم در هشت سال دفاع مقدس نقش آفرین بودند. اظهار داشت: روحانیون در دفاع مقدس نقش تعیین‌کننده‌ای در دفاع مقدس داشتند.

وی افزود: روحانیون نقش مهمی در افزایش انگیزه و ایمان رزمندگان در جنگ تحمیلی داشتند، و  برخی از مراجع تقلید، ائمه جمعه و روحانیون با حضور در جبهه‌ها سلاح بر دست گرفته و در برابر دشمن به مبارزه برخاستند.

حسنی افزود: برخی دیگر از روحانیون نیز در جبهه‌ها با برگزاری کلاس‌های معنوی و دینی اعتقادات دینی رزمندگان را افزایش می‌دادند، که این مطالب بیانگر نقش بی‌نظیر روحانیون در ۸ سال دفاع مقدس بود.

امام جمعه بندر دیر تصریح کرد: نقش روحانیون نقش چند گانه ای بود که مهترین نقش آنان تقویت کننده روحیه رزمندگان جنگ تحمیلی بود.

وی در پایان بیان رشادت و ایثارگری رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس و در طول این چهل سال انقلاب ضروری دانست.

روحانیون نقش پررنگ و تاثیر گذاری در دفاع مقدس داشتند

حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در ادامه این آیین اظهار داشت: روحانیون نقش پر رنگ و تاثیرگذاری در طول ۸ سال های دفاع مقدس داشتند.

وی با بیان اینکه روحانیت در تمامی عرصه های این مرزبوم حضوری پررنگ نیز دارند، گفت: روحانیون در هر نهضتی که ماهیت اسلامی و مردمی داشته، پیشتاز می باشند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه جنگ امروز، جنگ روایات است تصریح کرد: افرادی که امروز از آنها به انقلابیون پشیمان یاد برده می شود نتوانستند خود را نگه دارند و با بنگاه ها سخن پراکنی غرب دست به دست هم دادند تا روایات را تحریف کنند.

خدری با بیان اینکه امروز همه وظیفه حفاظت از گنجینه دفاع مقدس را داریم خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه دفاع از روایات قطعی ایام دفاع مقدس است، و نگذاریم که روایت ناصحیح ترویج پیدا کند.

شهداء از جان خود برای آزادی و استقلال این مرزبوم گذشتند

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی مدیر حوزه علمیه مهدی موعود (عج) شهرستان دیر گفت: شهداء از جان خود برای آزادی و استقلال این مرزبوم گذشتند.

وی افزود: شهادت لیاقت می‌خواهد و این لباس به تن کسی جزء اولیای خاص و بندگان مخلص خدا نمی‌رود.

مدیر حوزه علمیه شهرستان دیر با اشاره به حضور گسترده روحانیون و علما در جبهه‌های جنگ که دوش به دوش سایر رزمندگان با دشمنان اسلام می‌جنگیدند، تصریح کرد:  این حضور گسترده، جنگ روانی دشمنان اسلام را که روحانیون را هدف قرار داده بودند خنثی می‌کرد.

وی در پایان با بیان اینکه آرامش و استقلال امروز ایران اسلامی مدیون خون شهدا، ایثارگران و خانواده‌های این عزیزان است، خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران باید قدردان از خود گذشتگی‌ شهداء و ایثارگران باشند.

/ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !