پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

رزمنده دفاع مقدس در گفت و گو با سپاس؛

مسئولین با توجه به معیشت و اشتغال جوانان نگذارند خون شهدا پایمال شود

ابراهیم عارف گفت: بعداز جنگ که وظیفه ما به پایان رسید، تمام مسئولیت های فرهنگی، اجتماعی، اقثصادی و نظامی به عهده دولتهای بعداز جنگ و جوانان بود. امروز مردم تا می‌توانید نگدارید خون این شهیدان که جانشان را برا ی نظام داده اند پایمال شود، مسئولین به فکر معیشتی مردم و اشتغال جوانان باشند تا کشور دچار مشکل نشود.

آخرین اخبار
۰۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در تقویم جمهوری اسلامی ایران آغاز هفته دفاع مقدس روز ۳۱ شهریورماه است که به همین مناسبت گفت و گو کوتاهی با یکی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس داشته ایم، در ادامه مشروح این گفت و گو صمیمی با هم می خوانیم.

 

خودتان را کامل معرفی بفرمایید؟

به نام خدا ابراهیم عارف، نام پدر بخشعلی
متولد سال ۱۳۴۶/۴/۱
محل تولد بوشهر

در دوران دفاع مقدس بر اساس چه تکلیفی حضور داشتید؟

براساس اطاعت از فرمان حضرت امام خمینی (رحمت الله) و دفاع از خاک میهن با اختیار کامل حضور پیدا کردم و امروز نیز اگر نیاز شود قطعا وارد نبرد با دشمن خواهم شد.

همرزمان شما چه کسانی بودند و در کدام گردان بودید؟

شهیدحسن بیژنی، شهیداحمداسدی، شهید مجید بشکوه، شهیدهدایت احمدنیا، شهید مصطفی شمسا، شهید عباس کبگانی، شهیدمحمدصادق غریبی، شهید مهدی قادریان، شهید حجت الاسلام نگهداراسماعیلی، حجت الاسلام حیدرحیدری و دیگر همرزمان در گردان مالک اشتر، گردان فجر و گردان فتح همرزمان من بودند.

آیا به‌واسطه حضور در دفاع مقدس به اهداف خود رسیده‌اید؟

الحمدولله به برکت خون شهیدان همرزمانم، بله

با توجه به شرایط فعلی جامعه در حوزه های مختلف چه صحبتی با مسئولین دارید؟

ازسال ۱۳۵۷که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی رحمت الله علیه و شهیدانی که جانشان را برای پیروزی این انقلاب فدا کردند، تا پایان سال دفاع مقدس تمام وظایف این جانب و همه ی دوستان به طور احسنت و مطلوب انجام شد. پایان جنگ هم امام(ره) شهیدان راضی بودند.
بعداز جنگ که وظیفه ما به پایان رسید، تمام مسئولیت های فرهنگی، اجتماعی، اقثصادی و نظامی به عهده دولتهای بعداز جنگ و جوانان بود. امروز مردم تا می‌توانید نگدارید خون این شهیدان که جانشان را برا ی نظام داده اند پایمال شود، مسئولین به فکر معیشتی مردم و اشتغال جوانان باشند تا کشور دچار مشکل نشود.

آیا مسئولین در سطح کلان و استان به وصیت شهدا و اهداف عالی دفاع مقدس عمل کرده‌اند؟

تاحدودی کارهایی انجام شده ولی هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

چگونه می‌توان دفاع مقدس را به نسل های آینده به شکل درست منتقل کرد؟

با هماهنگی نیروهایی که در جنگ حضور داشته اند می‌توان کارهای فرهنگی انجام داد مخصوصا در کاروان راهیان نور.

شرایط فعلی و توسعه الکترونیکی و وجود فضای مجازی چه اثری بر ترویج فرهنگ دفاع مقدس خواهد داشت؟

باید باحمایت های مسئولین زیربط کارهای فرهنگی دفاع مقدس را به طور چشم گیری در فضای مجازی تبلیغ شود تا فرهنگ دفاع مقدس و شهادت طلبی به جوانان حال و اینده منتقل شود.

دست نوشته شما برای رفیق شهیدتان چیست؟

ای همرزم شهیدم از تو می‌خواهم که برای سرافرازی این انقلاب و سربلندی کشور و پیروزی بر دشمنان این نظام تا ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دعا کنید تا از این بحرانها نجات یابیم، در روز رستاخیز ما را هم شفاعت کنید.

در پایان هر صحبتی دارید بفرمایید؟

ازهمه ی کسانی که در امور فرهنگی و خصوصا  عشق و ایثار دفاع مقدس فعالیت می‌کنند، کمال تشکر را دارم، امیدوارم این کار ادامه داشته باشد، امیددارم د رهدفتان موفق و سربلند باشید.

اینجانب دراین امور درخدمت شما هستم ان شاءالله که دعای شهیدان بدرقه راهمان باشد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !