پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

کتاب‌های «درس شیدایی» و «نیمکت‌های آسمانی» رونمایی شد

در آیینی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از کتاب «درس شیدایی» یادنامه شهدای فرهنگی و «نیمکت های آسمانی» یادنامه شهدای دانش آموز شهرستان دیر رونمایی شد.

آخرین اخبار
۰۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

کتاب «درس شیدایی» مشتمل بر زندگینامه، وصیت نامه و خاطرات هفت شهید فرهنگی شهرستان دیر همراه با نقش فرهنگیان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.

همچنین کتاب «نیمکت‌های آسمانی» در خصوص زندگینامه، وصیت نامه و خاطرات ۲۷ شهید دانش آموزان شهرستان دیر است که هر دو کتاب توسط علیرضا عابدی و علیرضا فخرایی تألیف شده است.

امام جمعه دیر در آئین رونمایی از این دو کتاب، با بیان اینکه تجلیل و تکریم از شهیدان وظیفه‌ای ملی، دینی، انسانی و اخلاقی است، اظهار داشت: شهدا با ایثارگری و نثار جانشان دشمن را در رسیدن به اهداف شوم خود که نابودی نظام اسلامی بود، ناکام گذاشتند و آن چنان سیلی به دشمن زدند که بعد از گذشت ۴۰ سال از دفاع مقدس، اگر در جبهه نظامی با ما درگیر نمی‌شوند بخاطر همین فداکاری‌ها بوده است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی افزود: رزمندگان عزیز فرهنگی ما نیز در جبهه در مقابل دشمن قد علم کردند و همچون شهید دشتی در شکنجه گاه‌های دشمن بعثی حسرت یک آری گفتن به خواسته‌های دشمن بر دل آنها گذاشتند و در مقابل خواسته‌های نامشروع دشمن تسلیم نشدند.

وی با اعلام اینکه شهدا چراغ‌های فروزانی هستند که روشنگر راه نسل امروز و فردا هستند، ادامه داد: عزت و آزادی و امنیتی که امروز داریم مدیون شهدای عزیز بویژه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز هستیم و ما در مقابل خانواده‌های معظم آنها سر تعظیم و تکریم فرود می‌آوریم.

حسینی افزود: شهدای فرهنگی هم مسئولیت سنگین تعلیم و تربیت جامعه ما را عهده داشتند و هم اینکه جایی که برای دین و انقلاب و نظام احساس خطر کردند، با نگاه مسئولیت پذیری راهی جبهه شدند.

وی با تأکید بر اینکه امروز نیاز به مسئولیت شناسی و مسئولیت پذیری داریم، عنوان کرد: بصیرت معلمان و دانش آموزان ما زبانزد بود به‌گونه‌ای که مدیریت و معلمان و کادر اداری و دانش آموزان مدرسه طالقانی دیر همگی راهی جبهه شدند و ۱۴ دانش‌آموز شهید تقدیم این نظام کردند.

امام جمعه دیر ابراز کرد: نسل امروز معلمان و دانش آموزان باید راه این اسوه‌های اخلاق و شهادت طلبی را ادامه دهند.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !