پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

واکسن آنفولانزا هنوز تحویل استان بوشهر نشده است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به وضعیت تامین واکسن آنفولانزا گفت: تاکنون واکسن آنفولانزا به استان بوشهر تحویل نشده است.

آخرین اخبار
۰۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

یحیی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا اظهار داشت: تاکنون داروی درمان کرونا کشف نشده و تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

وی، استفاده از ماسک برای جلوگیری از ابتلا به کرونا را یک ضرورت دانست و بیان کرد: اکنون ماسک در تمامی داروخانه‌های استان بوشهر و دیگر فروشگاه‌ها به وفور یافت می‌شود که لازم است استفاده از ماسک برای پیشگیری از بیماری کرونا در دستور کار همه مردم قرار بگیرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه هنوز واکسن آنفلوانزا به این استان تحویل نشده است گفت: هیچ دستورالعملی در زمینه زمان تحویل این واکسن ابلاغ نشده و هر زمانی که واکسن آنفلوانزا  تحویل شد برای استفاده جامعه هدف اطلاع رسانی می‌شود.

رضایی، با بیان اینکه کادر درمان و گروههای پرخطر در اولویت دریافت واکسن آنفولانزا هستند خاطرنشان کرد: به محض تحویل  واکسن آنفولانزا به داروخانه‌ها  واگذار می‌شود تا در اختیار گروه‌های پرخطر قرار بگیرد.

وی، با بیان اینکه واکسن آنفولانزا می‌تواند در گروه‌های پرخطر موثر باشد تصریح کرد: این واکسن برای مقابله با کرونا هیچ اثری ندارد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همواره مدنظر باشد.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !