یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدیر کل آموزش و پرورش؛

تأمین گوشی و برطرف کردن مشکلات اینترنت از وظایف آموزش و پرورش نیست

کرمی گفت: تأمین گوشی یا تبلت و برطرف کردن مشکلات اینترنت و زیرساخت از وظایف آموزش و پرورش نیست، اما پیگیری‌هایی در این خصوص با برخی دستگاه‌ها انجام شده است و در تلاش هستیم تا بخشی از این مشکلات را مرتفع کنیم.

آرشیو اخبار
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علیمراد کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار کرد: در استان بوشهر ۳۵ درصد از دانش‌آموزان به صورت حضوری  و ۶۵ درصد به شیوه فضای مجازی در حال آموزش هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت نسبتاً خوبی در بازگشایی وجود دارد، گفت: با بازگشایی مدارس رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبتاً خوب بوده است ولی هنوز جای کار دارد. در این خصوص همراهی بیشتر خانواده‌ها با مدرسه و همچنین مسئولین و دستگاه‌ها با آموزش و پرورش لازم است.

کرمی اشاره به اینکه سامانه شاد کم‌کم  بین معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌ها به جایگاه خود خواهد رسید، افزود: قائل به این هستیم که سامانه شاد عاری از مشکل نیست ولی به مرور ان‌شاءالله این مشکلات کمتر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر  بیان کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد دانش‌آموزان مشکل اتصال به شاد را دارند، که از این تعداد حدود ۶۵ درصد مشکل گوشی و تبلت داشته و تقریبا ۳۵ درصد مشکل اینترنت و یا زیر ساخت را دارند.

وی عنوان کرد: تأمین گوشی یا تبلت و برطرف کردن مشکلات اینترنت و زیرساخت از وظایف آموزش و پرورش نیست، اما پیگیری‌هایی در این خصوص با برخی دستگاه‌ها انجام شده است و در تلاش هستیم تا بخشی از این مشکلات را مرتفع کنیم.

کرمی با ذکر اینکه کسانی که حضوری آموزش میبینند ممکن است از آموزش‌های غیر حضوری نظیر شاد و تلویزیون هم استفاده کنند، افزود: حدود ۳۵ درصد دانش آموزان حضوری، ۸۵ درصد از سامانه شاد، ۴۰ درصد از تلویزیون و ۱۵ درصد از سایر آموزش‌ها بهره‌مند هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطر نشان کرد: اگر شرایط حضوری برایی دانش آموزان فراهم نشود، از روش های دیگر آموزش مانند درسنامه، تلویزیون، سی دی آموزشی، مموری و فلاش های حاوی مطالب اصلی و اساسی و فایل های صوتی و تصویری و … آموزش های لازم را ارائه خواهیم کرد و ان شاءالله نخواهیم گذاشت که دانش آموزان از ادامه تحصیل باز بمانند.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !