پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۶۷ هزار تن برنج در بندر بوشهر تخلیه شد

مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از تخلیه محموله کالای اساسی ۶ کشتی تجاری در بندر بوشهر خبر داد و گفت: تخلیه کالاهای اساسی پس از توقف ۶ساله از سال گذشته آغاز شد و تاکنون ۶۷ هزار تن برنج در بندر بوشهر تخلیه شده است.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سیدمحمد هاشمی مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان بوشهر اظهار داشت: امسال تعداد مراکز خرید تضمینی گندم افزایش یافت و به ۱۲ مرکز رسید.

وی از خرید ۱۱۹ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خبر داد و بیان کرد: در سال زراعی جاری ۱۱۹ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری و ذخیره‌سازی شد.

مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با بیان اینکه تمام مطالبات گندم‌کاران بوشهری پرداخت شده است گفت: برای خرید گندم تضمینی کشاورزان استان بوشهر، ۲ هزار و ۹۸۶ میلیارد ریال پرداخت شده است.

هاشمی، افزود: امسال ۱۰۵ هزار تن گندم به صورت مستقیم از کشاورزان و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن از طریق مراکز مباشر تعاون روستایی تحویل شده است.

وی، با اشاره به اینکه بندر بوشهر ظرفیت مطلوبی برای تخلیه و ذخیره سازی کالاهای اساسی دارد خاطرنشان کرد: تخلیه کالاهای اساسی در بندر بوشهر پس از توقف شش ساله با پیگیری‌های انجام  شده از سال گذشته آغاز شد و تاکنون ۶۷ هزار تن برنج در بندر بوشهر تخلیه شده است.

مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با بیان اینکه کالاهای اساسی یاد شده به نقاط مختلف کشور حمل شد افزود: ۵۷ هزار تن از محموله‌های برنج یاد شده به نقاط مختلف کشور حمل شد و ۱۰ هزار تن دیگر در حال حمل و انتقال به  استان‌های گوناگون است.

هاشمی، با تاکید بر ساخت انبار مکانیزه خاطرنشان کرد: وضعیت انبارهای ذخیره سازی کالا در استان بوشهر مناسب و دارای ظرفیت مطلوبی است که ساخت  انبار مکانیزه ضروری است.

وی تاکید کرد: حمل کالاهای اساسی به بندر بوشهر از برنامه‌های امسال است که بر اساس برنامه تعیین شده توسط کشتی‌های تجاری به بندر بوشهر حمل و تخلیه می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !