پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر:

صرف دوره نوجوانی برای تحصیل علوم حوزوی آثار شگرفی در روحیه انسان خواهد گذاشت

مدیرحوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: صرف دوره نوجوانی در علوم حوزوی و آشنایی با معارف الهی در این سنین فرصت بسیار مغتنمی است که اثار بسیار خوب و ماندگاری در روحیه انسان خواهد گذاشت

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی در آئین آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه حضرت زینب (س) شهر بوشهر با اشاره به روایتی از پیامبر (ص) گفت: پیامبر اکرم (ص) در روایتی، فضیلت عالم نسبت به عابد را مثل درخشندگی ماه نسبت به سایرستارگان می داند. اینکه فرشتگان بالهای خود را برای عالمان دینی پهن میکنند نشان از اهمیت والای کسب علوم دینی و شاگردی امام صادق بودن است که انسان باید قدر آن را بداند.

ایشان با اشاره به فرصت به وجود آمده برای تحصیل در حوزه علمیه از مقطع سیکل گفت: صرف دوره نوجوانی در علوم حوزوی و آشنایی با معارف الهی در این سنین فرصت بسیار مغتنمی است که اثار بسیار خوب و ماندگاری در روحیه انسان خواهد گذاشت از این رو شکرانه این توفیق بزرگ رعایت تقوا و تهذیب نفس و خوب درس خواندن باشد تا انسان بتواند با اجام وظایف یک بانوی مومنه در خانواده و جامعه رضایت قلبی امام زمان را به دست آورد.

در ادامه مراسم، گلچهره نوری حقانی مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب (س) نیز با اشاره به اصول چندگانه طلبگی گفت: رعایت چنداصل درطلبگی لازم است:اخلاص برای خدا،تعبد وتقوا رکن رکین طلبگی،اخلاق حسنه،همت بلند داشتن،پشتکار وپرهیز از تردید،توجه به عبادات،تابع و پیرو ولی فقیه بودن،قوی شدن در دروس خصوصا ادبیات عرب و تعظیم اساتید.

وی گفت : لذتی بالاتر ازلذت طلبگی وجود ندارد.اولین شان طلبگی با توجه به آیه ۱۲۲ سوره توبه این است که خداوندمی فرمایند گروهی باید کوچ کنند برای فهم عمیق دین و انتقال پیام خدا به دیگران. خداوندبرای هیچ شغلی تبلیغ نکرده جز برای شغل طلبگی چرا که شغل انبیاست که علم و رسالتشان را به ارث بردیم و معلم ومربی کتاب وحکمت و اخلاق خروجی این شغل شریف است.

حقانی همچنین افزود: دومین شان طلبگی در دوکلمه اقامه ی دین خلاصه می شود با ۷ مرحله تحصیل دین،تعلیم دین،تحقیق در دین،تبلیغ در دین،دفاع ازدین،انسان سازی دینی،و جامعه سازی.پیشنیاز موفقیت در طلبگی خودسازی و طهارت نفس است.

در پایان مراسم، طلاب جدید الورود دلنوشته های خود را در مورد احساسات ورود به حوزه در روز اول خواندند و به بهترین دلنوشته¬ها هدایایی اهداء شد .


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !