دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری برازجان:

حال ناخوش بازار تاریخی برازجان در سایه بی توجهی مسئولین

جامعی گفت: بازار روز مرکز شهرستان دشتستان جزو قدیمی ترین بازارهای استان بوشهر است که از آن به عنوان یک اثر تاریخی می‌توان نام برد و نیاز است میراث فرهنگی جهت ساماندهی این بافت قدیمی اقدام لازم انجام دهد.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمد جامعی معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری برازجان در گفت و گو با خبرنگار سپاس، با اشاره به وضعیت بازار روز مرکز شهرستان دشتستان، اظهار کرد: بازار روز برازجان به مرور زمان شکل گرفته است. متولی بازار روز شهرداری نیست و شهردرای به واسطه مکان عمومی به این موضوع نگاه و خدمات نظافت و پاکیزگی محیط بازار ارائه می‌کند.

جامعی با اشاره به اینکه در ارائه خدمات به بازار روز دچار مشکل هستیم، عنوان کرد: قراردادی با بنیاد تعاون ناجا و شهرداری برازجان منعقد شده است تا با حضور مأموران نیروی انتظامی موضوع سد معبر در بازار روز مرکز شهرستان دشتستان کنترل شود که  همکاری بازاریان با مأموران اجرائیات شهرداری نیاز است.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری برازجان بیان کرد:  روزانه در دو  نوبت نظافت بازار روز برازجان انجام می شود، اما همچنان مردم از بوی بد و وجود زباله‌ در مسیرهای پر تردد گلایه مند هستند.

وی افزود: روز جمعه هر هفته بازار کاملا ضدعفونی و کف شویی می شود که مجموعه شهرداری انتظار دارد برای ساماندهی بازار روز برازجان همه کاسبان و دستگاه های متولی همکاری لازم داشته باشند تا شاهد وضعیت مطلوب تری باشیم.

جامعی ضمن اشاره به حضور مأموران انتظامی و سد معبر اجرائیات شهرداری در ورودی و خروجی بازار برازجان، اذعان کرد: با هماهنگی بین بخشی و مجموعه نظارت بر بازار، مقرر شد در ساعتی مشخص کسبه‌ها اقدام به تخلیه کالاهای مورد نیاز داشته باشند تا هنگام حضور مردم در بازار شاهد تردد های خودرویی و ترافیک نباشیم.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری برازجان تصریح کرد: شهرداری برازجان پارکینگ اختصاصی برای موتور سیکلت ها احداث کرد، که به دلیل عدم همکاری شهروندان و مجموعه بازار ناکام ماند.

وی با بیان اینکه بازار روز برازجان یک اثر تاریخی است، افزود: بعد از بازار سرپوشیده برازجان، بازار روز مرکز شهرستان دشتستان جزو قدیمی ترین بازارهای استان بوشهر است که از آن به عنوان یک اثر تاریخی می‌توان نام برد که نیاز است میراث فرهنگی اقدام لازم برای ساماندهی بافت قدیم انجام دهد.
انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !