پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز نیازمند ۵۰۰۰میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه "طول پروژه راه آهن بوشهر به شیراز ۴۳۷ کیلومتر است" گفت: ۱۴۰ کیلومتر این پروژه در استان بوشهر قرار دارد و برای تکمیل آن به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

فرزاد رستمی صبح امروز در جریان بازدید از روند اجرایی پروژه راه آهن بوشهر – شیراز طول راه آهن بوشهر به شیراز را ۴۳۷ کیلومتر دانست و اظهار داشت:  ۱۴۰ کیلومتر این پروژه در استان بوشهر و ۳۹۷ کیلومتر دیگر در استان فارس قرار دارد.

وی، با اشاره به اجرای ۲ قطعه مهم پروژه راه آهن در استان بوشهر گفت: دو قطعه ۱۰ و ۱۱ این پروژه در استان بوشهر قرار دارد که طول قطعه ۱۰ «الف و ب» این پروژه ۲۵٫۵ کیلومتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر میزان اعتبار این قطعه بر اساس قرار اولیه ۲۳۲ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: در قطعه ۱۰ پروژه راه آهن بوشهر ۲ هزار و ۲۰۰ متر تونل شامل ۹ دستگاه تونل و ۳ هزار متر پل‌های بزرگ طراحی شده است.

رستمی، پیشرفت فیزیکی قطعه ۱۰ خط ریلی بوشهر را ۲۵ درصد دانست و بیان کرد: ۴۳۷ کیلومتر پروژه راه‌آهن بوشهر- شیراز در ۱۱ قطعه طراحی شده که ۱۴۰ کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد و قطعه ۱۰ مشکل‌ترین قطعه و نقطه بحرانی این پروژه است که اجرای آن در اولویت قرار گرفته است.

وی، از اجرای قطعه ۱۱ این پروژه خبر داد و تصریح کرد: این قطعه دارای ۶۰ پیشرفت فیزیکی است و مابقی قطعات دیگر از طریق فاینانس خارجی و داخلی در حال پیگیری است که ان‌شالله مابقی قطعات فعال می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به سرمایه‌‌گذاری در پروژه خط ریلی بوشهر به شیراز تصریح کرد: ۳ هزار میلیارد تومان برآورد اولیه این پروژه بوده که اکنون با توجه به افزایش مصالح و تجهیزات برای تکمیل آن به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رستمی بیان کرد: در اجرای پروژه راه آهن بوشهر به شیراز  برای تامین اعتبار آن فاینانس داخلی و خارجی چین مطرح است که در حال پیگیری است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !