پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

تردد کشتی‌های تجاری تا ظرفیت ۵۰هزار تن کالا در بندر بوشهر فراهم شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افزایش عمق کانال دسترسی و حوضچه بندر بوشهر گفت: افتتاح این پروژه زمینه تردد کشتی‌های تجاری تا ظرفیت ۳۰ هزار تن فراهم کرده که لازم است تا ۵۰ هزار تن افزایش یابد.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای طرح‌های بندری برای رونق بیشتر بندربوشهر خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته به واسطه مشکلات عمق کانال دسترسی بندر بوشهر امکان تردد کشتی‌هایی تا ۲۰هزار تن مهیا بود.

وی با اشاره به اجرای طرح لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر گفت: این پروژه با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان در مدت ۱۰ ماه اجراء و در هفته دولت امسال افتتاح شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه با افتتاح پروژه لایروبی کانال بندر بوشهر عمق آن به حدود ۱۱ متر افزایش یافت افزود: با افزایش عمق کانال و حوضچه و اسکله‌های بندر بوشهر زمینه تردد کشتی‏‌های تجاری  تا ۳۰ هزار تن فراهم شد.

وی، حجم کل لایروبی این پروژه را ۶میلیون مترمکعب دانست و افزود: در اجرای پروژه لایروبی حوضچه چرخش کشتی و کانال دسترسی بندر بوشهر به طول بیش از ۱۰ کیلومتر و عرض ۱۵۰ متر عمق آن در جزر کامل به ۱۱ متر افزایش یافت که تسهیلات فراوانی برای تردد کشتی‌های با تناژ بالا فراهم کرده است.

ارجمندزاده با تاکید بر افزایش این ظرفیت برای تردد کشتی‌هایی تا ۵۰ هزار تن خاطر نشان کرد: با توجه به موقعیت ویژه بندر بوشهر در حوزه بندری، افزایش عمق کانال دسترسی بوشهر برای تردد کشتی‌های حامل کالای تجاری تا ۵۰ هزار تن ضروری است.

وی، با بیان اینکه اکنون با عملیات سبک‌سازی، زمینه تخلیه کالاهای کشتی‌های ۵۰ هزار تنی فراهم می‌شود تصریح کرد: با عملیات سبک‌سازی در لنگرگاه، کشتی‌های پهن پیکر تا ۵۰ هزار تن امکان تردد آن در بندر بوشهر فراهم می‌شود ولی سختی کار و هزینه  انتقال کالا به شناور دیگر دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر آماده پهلوگیری  و تخلیه محموله‌های کشتی‌های تجاری حامل کالاهای اساسی است گفت: بندر بوشهر از آمادگی بالایی برای ارائه خدمات بندری به صورت شبانه‌روزی در تخلیه شناورها به ویژه  کشتی‌های حامل کالاهای اساسی برخوردار است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !