دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

برگزاری ۱۴۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در استان بوشهر

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر از برگزاری 1400 برنامه در هفته دفاع مقدس در استان بوشهر خبر داد.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سرهنگ علیرضا غریبی امروز در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: شهدای ما راه خود را از مولی و سرور و سالار شهید حضرت امام حسین(ع) درس گرفتند و راهی را انتخاب کردند که سرانجام آن رسیدن به کمال است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه یکی از قدرت‌های هر نظام فرهنگ آن نظام است ابراز داشت: باورهای دینی و اعتقادی است که ما را در دفاع از اسلام ثابت قدم نگه می‌دارد و متقابل آن پیروزی‌هایی است که در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه نظامی حاصل می‌شود.

وی افزود: وظیفه امروز ما حراست کردن از این درخت است و یکی از راه‌های آن ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگریست، آنچیزی که ما را به استقلال و عزت رسانیده سیره شهدا است که باید به نسل آینده به شیوه صیحیح منتقل شود.

سرهنگ غریبی با بیان اینکه برای گرامیداشت دفاع مقدس ۴۳ هفته برنامه تدوین شده است گفت: این برنامه‌ها از سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر آغاز شد و آخرین هفته آن ۳۰ اسفند ماه سال جاری است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: بالغ بر دو هزار برنامه به دبیرخانه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارسال شده  که هر کدام از دستگاه‌ها به فراخور ماموریتی که داشتند برنامه‌هایی را اجرا کرده‌اند.

وی بیان داشت: از این تعداد دو هزار برنامه، هزار و ۴۰۰ برنامه مربوط به هفته دفاع مقدس است که در سطح استان با برنامه ریزی‌های صورت گرفته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

سرهنگ غریبی با اشاره به برخی برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس در استان گفت: دیدار فرماندهان نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از ۱۱ هزار پیشکسوت دفاع مقدس، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس، تجلیل از سربازان نمونه نیروهای مسلح، برگزاری همایش اولین پاسخ به صورت مجازی، برپایی نمایشگاه کتاب در پاسگاه شهید یاسینی، نشست صمیمانه فرماندهان دفاع مقدس، تجلیل از تولیدکنندگان برتر، رونمایی از تولیدات رادیویی و رونمایی از مستند شهید بنوی، تجلیل از خانواده مدافعان سلامت و کادر درمانی، غباررویی قبور مطهر شهدا، برگزاری همایش شکوه ایثار به صورت مجازی و رونمایی از برنامه «آژیر قرمز تا ۴۰ سالگی دفاع مقدس» که کاری از سوی صدا و سیمای مرکز بوشهر است بخشی از این برنامه هاست.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر افزود: علاوه موارد ذکر شده از تعداد ۱۵ جلد کتاب دفاع مقدس به صورت مجازی رونمایی می شود؛ همچنین درمانگاه تخصصی دندانپزشکی سپاه استان نیز در این هفته افتتاح خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !