پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد.

آخرین اخبار
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران در بوشهر، از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه هر ساله تعدادی از این واحدهای راکد به چرخه تولید برمی‌گردند، افزود: خوشبختانه در سال جاری ۶۷۰ واحد در سطح کشور فعال‌سازی شده است.

سیف گفت: برای افزایش فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در مناطق محروم موظف به ایجاد بیش از ۹۰ ناحیه صنعتی در سطح کشور شده است، که با ایجاد این ناحیه های صنعتی در کشور می توان سهم استان‌های محروم در ایجاد نواحی صنعتی جدید را افزایش داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در زمینه تولید گندم وضعیت خوبی در کشور داریم و فراوانی این محصول در همه استانها دیده می شود.

سیف گفت: هشت میلیون و ۲۳۰ هزار تن گندم در قالب خرید تضمینی از کشاورزان تحویل گرفته‌شده است، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان با اشاره به آثار و تبعات ویروس منحوس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی و مشاغل خاطرنشان کرد: در این راستا یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند و در این زمینه بسیاری از مشاغل تعطیل شد.

/ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !