جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

عامل گرانی میوه ‌و سبزیجات استان بوشهر نبود میدان میوه و تره‌بار است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه قیمت میوه و سبزیجات در بوشهر نسبت به دیگر استان‌ها گران‌تر است گفت: میدان میوه و تره‌بار در استان بوشهر وجود ندارد که عامل گرانی این محصولات افزایش قیمت تمام شده در حمل است.

آخرین اخبار
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سید حسین حسینی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به سفر معاون وزیر صمت به استان بوشهر اظهار داشت: در این سفر ضمن بررسی وضعیت انبارهای ذخیره محصولات کالاهای اساسی از جمله گندم راهکارهایی برای افزایش انبار با مشارکت بخش خصوصی و راه‌اندازی انبار مکانیزه ارائه شد.

وی با اشاره به تامین اعتبار برای ساخت انبار مکانیزه ذخیره گندم گفت: در سفر معاون وزیر صمت به استان بوشهر راهکارهای ساخت انبار مکانیزه و تامین اعتبار آن مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر وضعیت نگه‌داری کالاهای اساسی در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:  استان بوشهر با کمبود فضای ذخیره سازی کالا مواجه است که افزایش انبارهای مکانیزه با مشارکت بخش خصوصی به ویژه کارخانه‌داران تولید آرد در دستور کار قرار گرفته است.

حسینی، قیمت گوشت مرغ را مورد اشاره قرار داد و  با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ حدود ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان است تصریح کرد: قیمت مرغ از ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان و نسبت به دیگر نقاط کشور معقول است.

وی، از فعالیت ۲۲۰ واحد مرغداری در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲ کشتارگاه مرغ در استان فعال است که به‌زودی یک کشتارگاه مکانیزه دیگر وارد چرخه فعالیت می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه قیمت میوه و سبزیجات در استان بوشهر نسبت به دیگر استان‌ها گران‌تر است گفت: میدان میوه و تره‌بار در استان بوشهر وجود ندارد که عامل گرانی این محصولات افزایش قیمت تمام شده در حمل کالا و اجناس از دیگر استان‌ها به بوشهر است.

وی، با بیان اینکه عمده محصولات تره‌بار و سبزیجات بازار بوشهر از استان فارس وارد می‌شود گفت: عامل افزایش قیمت میوه و تره‌بار در استان بوشهر نسبت به استان‌های دیگر بیشتر به هزینه حمل کالا و محصولات بر می‌گردد که از استان‌های دیگر از جمله استان فارس است

حسینی  وضعیت کارخانه‌های آرد استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: استان بوشهر دارای ۴ کارخانه آرد است که نیاز این استان را در این حوزه تامین می‌کند.

وی با تاکید بر تشدید بررسی  و نظارت قیمت کالا و خدمات در بازارهای استان بوشهر گفت: در این استان ۴۷ هزار واحد صنفی در بخش‌های مختلف فعال است که در شرایط خاصی کرونایی مشاغل بخشی از این صنوف دچار آسیب شد.

وی، از افزایش پرونده‌های تخلف صنفی خبر داد و بیان کرد: بازرسی قیمت کالا و خدمات در ۵ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۱ درصد افزایش داشته و این در حالی است که گشت‌های مشترک با افزایش ۱۲ درصدی مواجه بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر  زمان رسیدگی به پرونده تخلف صنفی را ۲ روزه دانست و با بیان اینکه این زمان در دیگر نقاط کشور ۲۲ روز طول می‌کشد  افزود: به ۹۹ درصد پرونده‌های تخلف صنفی استان بوشهر رسیدگی و حکم صادر شده و این میزان در کشور ۵۰ درصد است.

حسینی، زمان رسیدگی به شکایات و مختومه پرونده‌های متخلف صنفی در استان بوشهر را ۲ روز دانست و گفت: در رسیدگی به شکایت‏‌های مردمی و صدور احکام صنوف متخلف، بوشهر جز استان‎های دارای کمترین زمان رسیدگی و پاسخگویی به شکایت‎ها است.

وی، با بیان اینکه به سبب شرابط کرونایی صادرات برخی محصولات استان بوشهر به کشورهای همسایه کاهش یافته  است افزود: محصول خرما در این وضعیت قرار دارد که به سبب  کاهش تقاضای مصرف، قیمت آن افت کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر توجه به محصول نخل‌داران برای خرید خرما به صورت توافقی از سوی دولت تصریح کرد: استان بوشهر در تولید خرما و گوجه فرنگی خارج از فصل دارای محصولاتی با کیفیت بالایی است که هر ساله بخش عمده‌ای از این محصولات صادر می‌شود  که در شرایط کرونایی باید راهکار لازم در جلوگیری از ضرر کشاورزان ارائه شود.

منبع: تسنیم

انتهای پبام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !