یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نشست تخصصی ازدواج خردمندانه در گناوه برگزار شد

نشست تخصصی ازدواج خردمندانه (بدون شکست) به همت دانشگاه پیام نور گناوه به صورت مجازی برگزار شد.

آخرین اخبار
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این نشست گفت: ازدواج سالم ازدواجی است که زوجین به مجموعه نیازهای منطقی که ازدواج به خاطر آنها شکل گرفته برسند و این احساس را داشته باشند که نیازها در یک حدی بر آورده شده و احساس نارضایتی از اینکه‌ای کاش با کسی دیگر ازدواج کرده بود در شخص وجود ندارد.

علی محمد نظری ابراز داشت: برای اینکه یک ازدواج سالم شکل بگیرد باید مجموعه از رفتارها به نام هوش ازدواج شکل بگیرد و رضایت بعد از گذشت سال‌ها در این ازدواج وجود دارد.

وی گفت: در واقع هوش ازدواج تبیین کننده نوع احساسی به ازدواج و میزان رضایت انسان از بودن در کنار هم است.

این پژوهشگر و روانشناس اضافه کرد: یک شخص باید برای ازدواج سالم آمادگی روانشناختی، عاطفی و هیجانی برای رابطه زوجی در ازدواج داشته باشد و برای رسیدن به این هدف فرد باید آمادگی‌هایی در خود ایجاد کرده باشد.

وی گفت: در این ازدواج نیاز نیست هماهنگی بین تفکرات ایجاد شود بلکه لازمه آن احترام به تفاوت‌ها است و تفاهم به معنای احترام به تفاوت‌ها است.

وی اضافه کرد: انسان مسئول در حوزه‌های مختلف نسبت به رفتارهای خود مسئول است و ازدواج سالم ازدواجی مسئولانه است که در آن هر یک از زوجین به مسئولیت خود در ازدواج می‌اندیشد.

وی ادامه داد: عناصر هوش ازدواج به رفتار مسئولانه، مسئولیت در برابر خانواده همسر و تحلیل رفتار خود با تمرکز بر تحلیل رفتار والدین و برطرف کردن آن بخش از رفتار که مشکلات مربوط به آنها در رفتار شخص وجود دارد را شامل می‌شود.

مسئول امور فرهنگی دانشگاه پیام نور گناوه در ابتدای این نشست اظهار داشت: ازدواج خردمندانه مستلزم حذف سنت‌های غلط و بدعت‌های خود ساخته جامعه است و انتخاب همراه، هم راز و همسر آینده مهم‌ترین انتخاب زندگی است.

ضرغام خرمی افزود: هدف از برگزاری این نشست افزایش سطح آگاهی دانشجویان و ارائه یک مدل صحیح از سبک زندگی ایرانی و اسلامی در موضوع ازدواج است.

در پایان این نشست دکتر علی محمد نظری به سوالات دانشجویان و شرکت کنندگان در نشست پاسخ داد.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !