دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۱۸۶۰ تن میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر صید شد

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهراز صید یک‌هزار ۸۶۰ تنی میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهرخبر داد و گفت: این میزان صید نسبت به سال قبل ۶۳ درصد افزایش دارد.

آخرین اخبار
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

رضا جعفر ابراهیمی با اشاره به گذشت ۴۱ روز از صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر اظهار داشت: در این مدت شناورهای سنتی لنج و قایق با دریافت مجوزهای لازم  راهی آبهای خلیج فارس برای صید میگو می‌شدند.

وی با بیان اینکه صید میگو با صید دیگر آبزیان تفاوت دارد گفت:  چون میگو کف‌زی و  زیستگاه آن کف‌دریا است از این رو روش صید با تور ترال یا کف‌روب انجام می‌شود که این روش صدماتی به دیگر ذخایر آبزی وارد می‌‌کند.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید ترال در همه فصول سال ممنوع است گفت: صید ترال تنها در تعیین زمان صید میگو با صدور مجوز آزاد است و مدت آن  پژوهشکده میگو تعیین می‌کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه اکنون ۴۱ روز از صید میگو در آبهای استان بوشهر گذشته است خاطرنشان کرد: در صید میگو تنها شناور لنج و قایق مشارکت دارند و صید میگو برای کشتی‌های صیادی ممنوع است.

وی، از صید یک‌هزار ۸۶۰ تنی میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر خبر داد و گفت: این میزان صید نسبت به سال قبل ۶۳ درصد افزایش دارد.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر افزود: آمار تجمعی صید میگو نسبت به سال سال قبل که میزان صید یک‌هزار ۱۴۲ تن بوده حدود ۶۳ درصد افزایش داشته است.

ابراهیمی میانگین پنج ساله تجمعی صید میگو  یک‌هزار و ۵۱۱ تن اعلام کرد و گفت: این میزان صید در مقایسه با پنج سال گذشته حدود ۲۳ در صد افزایش و اختلاف وزنی آن ۳۴۹ تن می‌باشد .

وی ، جمع کل شناورهای شرکت کننده در صید میگو را ۷۸۲ فروند‌ دانست و بیان کرد: امسال در صید میگو ۳۸۸ فروند لنج و ۳۹۴ فروند قایق  مشارکت کردند.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به وضعیت قیمت میگو در بازارهای استان بوشهر تصریح کرد: قیمت میگوی ببری که بهترین گونه میگوی خلیج فارس است ۱۲۵ هزار تومان تا ۹۰ هزار تومان در هر کیلوگرم  و میگوی سفید و سرتیز بین ۴۵ هزار تا ۳۵ هزار تومان است.

ابراهیمی زمان پایان صید میگو در آبهای استان بوشهر را اعلام کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های پژوهشکده میگو و تعیین شاخص‌ها پارامترها، صید میگو تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه تعیین شده و شناورها باید ساعت ۲۴ این روز در اسکله‌های استان بوشهر پهلو بگیرند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !