سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان بوشهر ۶۶درصد است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه "۹۹ درصد دانش‌آموزان و معلمان از ماسک استفاده می‌کنند" گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان بوشهر ۶۶ درصد است.

آخرین اخبار
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: ۹۰ درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر بهبود یافته‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از کاهش فوتی‌های کرونایی در استان خبر داد و بیان کرد: وضعیت بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی استان بوشهر نسبت به زمان اوج کرونا کاهش یافته ولی اکنون به وضعیت ثابتی رسیده است.

وی، بیشترین بیماران بستری  را در بیمارستان‌های شهدای خلیج فارس بوشهر و شهید گنجی برازجان دانست و خاطرنشان کرد: رابطه مستقیمی بین  بیماران کرونایی بستری و  افزایش مسافرت‌ها و دورهمی وجود دارد که این هشدار باید مورد توجه مردم قرار بگیرد.

کشمیری به وضعیت استفاده از ماسک پرداخت و تصریح کرد: ۹۹ درصد دانش آموزان و معلمان از ماسک استفاده می‌کنند و این میزان در بین دانش آموزان ۸۱ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ضدعفونی مدارس علیه کرونا را ۶۲ درصد دانست و گفت: در مدارس ۹۰ درصد فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌شود که در بین دانش آموزان ۷۹ درصد ارزیابی شده است.

وی، با تاکید بر تعطیل شدن بوفه مدارس و جمع آوری آب سردکن‌های مدارس تصریح کرد: در مجموع میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان بوشهر ۶۶ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر وضعیت استان بوشهر را در مرحله هشدار  دانست و خاطرنشان کرد: شهرستان دیلم از وضعیت قرمز خارج شد و اکنون بوشهر، تنگستان، دشتستان، گناوه و عسلویه در وضعیت قرمز، جم و دشتی زرد و شهرستان‌های دیر و کنگان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

کشمیری استفاده از کولر گازی در محیط‌های بسته با انبوه جمعیت را خطرناک دانست و افزود: اتوبوس‌های شهری تا زمانی که از کولر استفاده می‌کنند فعالیت آنها خطرناک است چون باید پنجره آنها باز شود و این مهم می‌تواند از اواسط مهرماه محقق می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !