شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بانک‌های استان بوشهر ۲۹.۶ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی پرداخت کردند‌

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به پرداخت تسهیلات به صنوف آسیب‌دیده از کرونا گفت: در این راستا تاکنون بانک‌های استان بوشهر ۲۹.۶ میلیارد تومان وام به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت کرده‌اند.

آخرین اخبار
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حمیدرضا پناه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با تاکید برتوجه به اجرای طرح‌های اشتغال‌‌زایی روستایی و عشایری اظهار داشت: در این  زمینه بر اساس ظرفیت‌های تولیدی، خدماتی و سرمایه گذاری مناطق استان‌بوشهر پس از تدوین و تصویب طرح‌ها، تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

وی، از پرداخت ۲۶۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات زمینه اشتغال روستائیان در بخش‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌های روستایی فراهم شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا تاکید بر تسریع در تکمیل طرح‌های نیمه تمام تولیدی و اشتغال‌زایی افزود:برای تحقق این مهم علاوه بر ابلاغ ۸۶ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به طرح‌های اشتغال روستایی، ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام  تخصیص یافته است.

پناه، به تسهیلات حمایت از آسیب دیدگان  اقتصادی و شغلی از کرونا پرداخت و خاطرنشان کرد:برای حمایت آسیب دیدگان شغلی از کرونا، درخواست ۸۴ میلیارد تومان در سامانه کارآ ثبت شد که تاکنون بانک‌ها  ۲۹٫۶ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به یک‌هزار ۶۷۸ نفرپرداخت کرده‌اند.

وی سود بانکی این تسهیلات را ۱۲ درصد دانست و افزود: این تسهیلات ۵۰ درصد آن به حقوق و دستمزد و  مابقی به هزینه کارگاه اختصاص می‌یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به پرداخت بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا پرداخت و تصریح کرد: از ۱۱ هزار و ۹۰ نفری که برای دریافت بیمه بیکاری در استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند ۱۰ هزار و ۱۶ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند که تامین اجتماعی به آنان پرداخت می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !