یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مشاهده لکه‌های نفتی در اطراف جزیره خارگ+عکس

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پاک‌سازی لکه نفتی در غرب سکوی نفتی ابوذر واقع در اطراف جزیره خارگ آغاز شد.

آخرین اخبار
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمد قاسمی از آغاز عملیات پاک‌سازی لکه نفتی در غرب سکوی نفتی ابوذر واقع در اطراف جزیره خارگ خبر داد و اظهار داشت: به دنبال دریافت تصاویر ماهواره‌ایی از مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا مبنی بر رویت لکه آلودگی در غرب سکوی نفتی ابوذر بلافاصله برنامه ریزی و هماهنگی برای انجام عملیات مهار و پاکسازی آلودگی نفتی انجام شد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: در این راستا عملیات بارگیری تجهیزات مقابله با آلودگی شامل بوم فراساحلی و اسکمیر و بیش از ٣٠ بشکه مواد امحا کننده دیسپرسنت بر روی شناور خلیج فارس انجام شد.

قاسمی عنوان کرد: تجهیزات به همراه کارکنان عملیات مقابله با آلودگی دریا به موقعیت گزارش شده اعزام شدند.

وی گفت: هماهنگی جهت اعزام یدک کش از بندر امام انجام شده و شناور ناجی ۸ در ساعت ۵:۳۰ از  بندر خارگ برای پایش آلودگی به موقعیت اعزام شد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در ساعت ۷:۳۰ صبح ناجی هشت لکه آلودگی را به صورت وسیع و پراکنده رویت کرد.همزمان شناور صبور٢ از بندر امام خمینی برای مشارکت در عملیات مهار و پاکسازی به موقعیت اعزام شد.

قاسمی گفت: با برنامه ریزی انجام شده، عملیات بوم اندازی و استفاده از امحاکننده‌های شیمیایی توسط یدک کش‌های مجهز به بازوی پاشش مواد زایل کننده نفت در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نیز بررسی برای مشخص کردن منشا آلودگی در دست انجام است.

انتهای پیام/ر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !