دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

پایان تعمیرات اساسی سکوی هشتم پارس جنوبی

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس گفت: تعمیرات اساسی سکوی گازی SPD۸ با صرف نزدیک به ۸۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه پایان یافت و این سکو تولید گاز را از سر گرفت.

آخرین اخبار
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، علیرضا عبادی بیان کرد: با پایان یافتن تعمیرات تعمیرات اساسی سکوی گازی SPD۸  و تعویض سه خط لوله اصلی گاز، تولید در این سکو از سر گرفته شد.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی سالانه برای حفظ تولید ایمن و پایدار گاز با تعمیرات سالانه سکو‌های دریایی پارس جنوبی گفت: پارسال پس از مطالعات و بررسی نهایی از سوی سامانه RBI بر روی سکوی SPD۸ و مشخص شدن نقاط مورد نیاز اصلاحی در این سکو که از مجموعه سکو‌های فاز‌های ۶،۷،۸ پارس جنوبی به شمار می‌رود، موضوع اصلاحات و رفع پانچ‌ها در طرح تعمیرات اساسی این سکو در سال جاری در دستور کار مدیریت عملیات و تولید شرکت نفت و گاز پارس قرار گرفت.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس ادامه داد: به همین منظور سکوی مذکور از ۲۱ مردادماه امسال به مدت ۲۵ روز برای انجام تعمیرات اساسی سالانه از چرخه تولید خارج شد و در نیمه دوم شهریورماه پس از پایان موفق عملیات تعمیرات در بازه زمانی پیش‌بینی‌شده، به مدار بهره‌برداری بازگشت.
وی، انجام کالیبراسیون حدود ۵۰ عدد شیر اطمینان در سکو، بازرسی هفت مخزن اصلی سکو و رفع نشتی شیر‌های معیوب، تعویض سه خط لوله اصلی گاز سکو مشتمل بر ۷۰۰ اینچ از جمله خط لوله زانویی ۳۲ اینچ خروجی گاز سکو به طول هفت متر و با وزن ۶ تن به صورت یکپارچه، انجام عملیات جوشکاری و فیت‌آپ با بیش از ۹۰ نقطه سرجوش در اندازه‌های متفاوت ۲،۴،۶،۸،۱۲،۳۲ اینچ، انجام فرایند تست‌های رادیوگرافی و تست‌های مکمل از جمله تست غیرمخرب NDT و در انتها هایدروتست برای تایید نهایی این عملیات، از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در تعمیرات فوق سنگین سکوی SPD۸ پارس جنوبی به شمار می‌رود.
عبادی با بیان اینکه کار تعمیرات در مجموع با صرف نزدیک به ۸۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در تعمیرات فوق سنگین این سکوی گازی به پایان رسید، یادآور شد: عملیات تعمیرات اساسی مشابه در سکوی SPD۷  نیز  همانند سکوی SPD۸  امسال به صورت کامل انجام شد و هر دو سکو در حال حاضر با ظرفیت کامل برداشت گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی در مدار بهره‌برداری قرار دارند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !