یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

حذف قرآن و عکس دختران دو لبه ی یک قیچی برای اجرای سند ۲۰۳۰

آرشیو اخبار
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در آستانه بازگشایی مدارس با دو اقدام تلخ روبرو شدیم؛ یکی حذف عکس قرآن از یکی از کتاب های ابتدایی و دیگری حذف عکس دو دختر بچه از روی جلد یکی از کتاب های ابتدایی.

در برابر هر دو اقدام در جامعه با عکس العمل های متفاوت روبرو شدیم. نیروهای متدین حذف تصویر قرآن را اقدامی در جهت اجرای سند ۲۰۳۰ عنوان کردند و در مقابل عده ای دین ستیز و عقده ای نیز حذف عکس دختران را حربه ای قرار دادند تا با آن تبلیغات زهرآگین خود را علیه اسلام و انقلاب و ارزش های دینی به کار گیرند.

در حالی که با اندک تاملی می توان دریافت هر دو اقدام با ارزش های دینی و انقلابی در تقابل است.

قرآن قانون اساسی زندگی ما و همه دارایی ماست. در برخی کشورهای غربی به قرآن جسارت می کنند و آن را به آتش می کشند در ایران نیز دنباله روهای آن ها در اجرای سند ۲۰۳۰ امروز عکس قرآن را حذف می کنند تا فردا بتوانند پیام آن را حذف کنند.

در مورد تصویر دو دختر خردسال روی کتاب درسی نیز هیچ دلیلی جز ایجاد فضا علیه ارزش های دینی و انقلابی وجود ندارد. حذف تصویر دو دختر خردسال آن هم نقاشی، با هیچ یک از شاخص های عملکرد نظام جمهوری اسلامی در هویت بخشیدن به خانم ها همخوانی ندارد. فرصتی که در نظام جمهوری اسلامی برای شکوفایی استعدادهای خانم ها ایجاد شده در هیچ دوره ای از تاریخ ایران نظیر ندارد. هیچ اقدامی به اندازه ی این کار نمی توانست علیه نظام در داخل و خارج جو سازی کند. جوسازی هایی که توسط عده ای عقده ای علیه نطام و انقلاب به بهانه این کار سخیف انجام شد به مراتب بدتر از عوارض حذف عکس قران در یک کتاب درسی است.

شکی نداشته باشید پشت پرده ی ماجرای حذف عکس دختربچه ها سناریویی از پیش طراحی شده بوده، برای دست یابی به همین فضایی که امروز شاهدش هستیم. آن ها این اقدام را انجام دادند تا نیروهای انقلابی را در ایستادگی در مقابل اجرای سند ۲۰۳۰ وادار به عقب نشینی و انفعال کنند و زمینه را برای جوسازی علیه ارزش های انقلاب اسلامی فراهم سازند. جالب این است کسانی معترض این اقدام شده اند که به همان دولتی رای داده اند که مسئولان آن بانی این اقدام غیر مسئولانه بوده اند.

این اقدام را نباید غفلت و یا از روی حسن نیت تلقی کرد. اقدامات ضد دینی و ضد انقلابی این دولت پایان ندارد و حذف عکس دو دختربچه از روی یک کتاب درسی را نیز در همین راستا باید معنا کرد.

نصرالله شفیعی

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !