دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بازارهای استان بوشهر کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارند

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "در مجموع ۶۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی در این استان رعایت می‌شود" گفت: بازارهای ماهی و تره‌بار فروشی بوشهر در کمترین سطح رعایت قرار دارد.

آخرین اخبار
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس قلی‌پور مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر تعداد کل بازرسی‌های انجام شده در مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر را افزون بر ۹۶ هزار مورد دانست و اظهار داشت: ۸۲ درصد رعایت‌ پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک به تعداد ۷۹ هزار مورد آن مطلوب بوده است.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر با بیان اینکه افزون بر ۱۶ هزار مورد از بازرسی‌ها در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نامطلوب بوده است گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۲۲ مورد پرونده تخلف تشکیل شده که ۲٫۶ درصد کل بازرسی‌ها را شامل می‌شود.

وی، از تعیین تکلیف ۲ هزار و ۲۶۲ مورد پرونده‌های تخلف خبر داد و بیان کرد: ۹۰ درصد پرونده‌هایی که در پروتکل‌های بهداشتی در مقابل کرونا رعایت نکرده‌اند تعیین تکلیف شده است.

قلی‌پور از پلمب ۷۴۰ واحد متخلف در راستای پیشگیری از شیوع کرونا در استان بوشهر ‌خبر داد و خاطر نشان کرد: پس از بررسی موارد متخلف در تعزیرات حکومتی ۷۴۰ واحد آن پلمب و تعطیل شده است.

رئیس کمیته نظارت و  بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه ۷۷ صدم درصد موارد بازرسی منجر به تشکیل پرونده و پلمب واحد متخلف شده است تصریح کرد: تاکنون شش‌هزار ۳۲۱ بازرسی مشترک با دستگاه‌های دیگر انجام شده که ۶٫۶ درصد کل بازرسی‌ها است.

وی، تعداد کل بازرسی‌های انجام شده از مراسم روضه خوانی و عزاداری‌ها را ۳ هزار ۳۱۲ مورد دانست و افزود: تعداد موارد مطلوب ۲ هزار و ۴۷  مورد ارزیابی شده که ۶۲درصد کل بازرسی‌ها است.

قلی‌پور، درصد استفاده از ماسک توسط عزاداران و بانیان را ۹۵ درصد دانست و خاطر نشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم ایام ماه محرم درمجموع ۶۲ درصد است.

رئیس کمیته نظارت و  بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه ۹۸ درصد کارکنان ادارات از ماسک استفاده می‌کنند افزود: در بررسی‌های انجام شده در مجموع ۸۰ درصد بازاریان، صاحبان صنوف و اماکن استان بوشهر از ماسک استفاده می‌کنند.

وی از استفاده ۶۰ درصد مردم بوشهر در کوچه، بازار و خیابان از ماسک خبر داد و بیان کرد: به‌طور کلی ۶۰ درصد مردم در تفریح‌گاه‌ها، سواحل و شناگاه‌ها از ماسک استفاده می‌کنند که درصد کل استفاده از ماسک درمجموع در استان بوشهر ۶۸ درصد است.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر با بیان اینکه “در مجموع ۶۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا در استان بوشهر رعایت می‌شود” تصریح کرد: برای کنترل  بیماری کرونا باید میزان استفاده از ماسک و ترغیب عموم جامعه به استفاده از ماسک و فعالیت مدارس بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش یابد.

قلی‌پور از پایین بودن استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی در بازار ماهی و میگو را یک هشدار دانست و تاکید کرد: اکنون بدترین وضعیت در رعایت پروتکل بهداشتی در بازار ماهی و میگو فروشی با ۴۳ درصد و بازار میوه و سبزی با ۷۱ درصد ارزیابی شده است که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارهای ماهی و تره‌بار بوشهر در کمترین سطح قرار دارد.

وی با بیان اینکه در آشپزخانه‌های صنعتی ۷۱٫۳ درصد،کارگاه و فروشگاه شیرینی‌فروشی ۷۱٫۴ درصد و عرضه کنندگان آجیل وخشکبار ۷۳٫۳ درصد پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا رعایت می‌شود گفت: بهترین صنوفی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند آرایشگاه زنانه با ۸۶٫۳ درصد، مغازه‌های فروش مواد لبنی سنتی با ۸۱٫۷ درصد، ایستگاه‌های نمک‌زدایی ۸۱٫۴ درصد، عطاری‌ها ۸۱٫۱ و آب‌میوه‌فروشی‌ها با ۷۹٫۹ درصد است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !