سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بسیجیان ‌در کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ‌اقدامات گسترده‌ای ‌انجام دادند‌

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) ‌استان بوشهر گفت: بسیجیان ‌در ‌مبارزه با ‌کرونا از همان ابتدا در ‌ضدعفونی اماکن عمومی و کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در زمینه طرح آمارگیری، اقدامات گسترده‌ای را انجام دادند.

آخرین اخبار
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر ظهر دیروز در حین برگزاری رزمایش سراسری اهدای خون در استان بوشهر اظهار داشت: اهدای خون حرکتی ارزشمند است که سبب اهدای زندگی می‌شود و قطعاً بسیجیان استان بوشهر ضرورت انجام این کار مهم را به خوبی درک کرده و در این عرصه نیز همانند گذشته پیشگام هستند.

سرهنگ عبدالرضا دشتی بسیج را سازمانی پیشگام در همه عرصه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: بسیجیان استان بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا از همان ابتدا در زمینه ضدعفونی اماکن عمومی و کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در زمینه طرح آمارگیری، اقدامات گسترده‌ای را انجام دادند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه در استان نیز تصریح کرد: رزمایش کمک‌های مؤمنانه برای کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از ویروس کرونا نیز با مشارکت بسیجیان استان بوشهر در ۲ مرحله برگزار شد که مرحله دوم این رزمایش در دهه امامت و ولایت در سطح استان برگزار شد در دهه اول محرم و دهه آخر صفر نیز بخش‌های دوم و سوم آن اجرا می‌شود.

مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه، رزمایش سراسری اهدای خون به همت سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان بوشهر نیز گفت: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه، رزمایش سراسری اهدای خون به همت سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت در سراسر کشور در حال برگزاری است که پیشکسوتان بسیجی استان بوشهر نیز با حضوری گسترده در این کار خداپسندانه شرکت می‌کنند.

علی قاسمی اظهار کرد: این رزمایش با توجه به نیاز مبرم کشور به اهدای خون با شعار «دیروز اهدای خون برای عزت و امنیت و امروز اهدای خون برای سلامتی و هموطنان جامعه» امروز شنبه ۲۵ مرداد هم‌زمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان و سال روز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به مدت ۲ روز برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اولویت بسیج پیشکسوتان قبل از اهدای خون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است که در همین راستا پذیرش اهداکنندگان خون در دو نوبت صبح و بعد از ظهر و در هر نوبت با ۲۰ نفر انجام می‌شود.

بسیج ظرفیّت‌های زیادی در سطح جامعه دارد

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان بوشهر هم در حاشیه این رزمایش گفت: اهدای خون کاری انسان‌دوستانه است که سبب نجات جان انسان‌ها می‌شود.

علیرضا منخیان ضمن تشکر از همکاری بسیجیان در زمینه اهدای خون، اظهار کرد: بسیج ظرفیّت‌های زیادی در سطح جامعه دارد و ما خیلی خوشحالیم که می‌توانیم به صورت مستمر از این ظرفیّت‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم نیازهای نیازمندانی همچون کودکان تالاسمی را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه اداره کل انتقال استان بوشهر تاکنون با همکاری مردم استان بوشهر توانسته است نیازهای مراکز درمانی استان به خون و فرآورده‌های آن را به خوبی برطرف کرده و در بعضی برهه‌های زمانی به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس و حتی تهران نیز در این زمینه کمک کند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اهدای خون در ماه‌های محرم و صفر  تصریح کرد: همه ساله هم‌استانی‌ها و هیئت‌های عزاداری با راه‌اندازی پویش «نذر خون» به صورت دسته جمعی برای اهدای خون خود به این اداره کل مراجعه می‌کنند که امسال به علت شیوع ویروس کرونا در جامعه از هم‌استانی‌ها خواهش می‌شود تا به صورت دسته جمعی به اداره کل انتقال خون استان مراجعه نکرده و برای دریافت نوبت از سیستم نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !