یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

گاز به ۹۶ درصد از روستاهای بوشهر رسید

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: گازرسانی به ۲۳ هزار مشترک روستایی در ۴۲۲ روستای استان بوشهر انجام‌شده است که از ابتدای سال 92 تاکنون، ضریب نفوذ گازرسانی به روستاها از ۳۶ به ۹۶ درصد رسیده است.

آخرین اخبار
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مسلم رحمانی پیش از ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سال جاری تعداد ۵۰ پروژه بااعتبار ۶۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که بخشی مربوط به هفته دولت و بخش دیگر مربوط به دهه فجر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر بابیان اینکه یک درصد مصارف مربوط به گاز خانگی است، گفت: در دولت دوازدهم با گازرسانی به دو شهر ارم و بوشکان تعداد ۳۹ شهر استان با ضریب نفوذ ۹۹ درصدی گازرسانی شد و فقط جزیره خارگ به دلیل نبود گاز شیرین، گازرسانی میسر نشده است.

وی افزود: تعداد گازرسانی به ۲۳ هزار مشترک روستایی در ۴۲۲ روستای استان بوشهر انجام‌شده است که از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم ضریب نفوذ گازرسانی به روستاها از ۳۶ به ۹۶ درصد رسیده است.

رحمانی با اشاره به میزان گازرسانی صنعت استان بوشهر بیان کرد: تاکنون تعداد ۳۷۴ صنعت که ۱۵۸ مورد آن در دولت یازدهم و دوازدهم بوده، بااعتبار ۴۷۰ میلیارد تومان گازرسانی شده است که ۷۶ درصد مصارف مربوط به صنعت در استان بوشهر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: تاکنون فروش گاز بیش از ۱۴ میلیارد مترمکعب گاز بوده است که در نظر داریم این میزان فروش در سال جاری به ۱۵/۶ میلیارد مترمکعب برسد.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم ۹۲۶ میلیارد تومان در توسعه گازرسانی سرمایه‌گذاری شد، گفت: در حال حاضر تعداد ۲۱۵ هزار مشترک از خدمات گازرسانی بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد، ۲۱۲ هزار مشترک در بخش خانگی، ۲ هزار و ۷۰۰ مشترک در بخش تجاری و عمومی و ۵۳۹ مشترک در بخش صنعتی است.

وی با اشاره به پروژه‌های شاخص شرکت گاز در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: گازرسانی به جزیره شیف شهرستان بوشهر و گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور بخش ارم، دو پروژه شاخص شرکت گاز بوده که در استان بوشهر انجام‌شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به پروژه‌های گازرسانی در سال ۹۹، عنوان کرد: گازرسانی به ۲۸ روستا و نصب پنج هزار انشعاب شهری و روستایی، فروش گاز به ۱۵/۶ میلیارد مترمکعب و گازرسانی به پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه و سیراف انرژی، پروژه‌هایی هستند که در سال جاری گازرسانی انجام می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !