یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

کوچ جرائم زیست محیطی به فضای مجازی

مدیر کل حفاظت محبط زیست استان بوشهر گفت: بخش عمده‌ای از جرائم زیست محیطی نیز همچنین سایر جرائم به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است.

آخرین اخبار
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

صبح امروز همزمان با جلسه ویدئو کنفرانس که در سراسر کشور با حضور رؤسای پلیس‌های تخصصی و فرماندهان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، تفاهم نامه‌ای فی مابین پلیس فتا استان بوشهر و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان منعقد شد.

فرهاد قلی‌نژاد ضمن تشکر از همکاری و تعامل مستمر و مؤثر پلیس فتا با یگان حفاظت محیط زیست استان در شناسایی مجرمین زیست محیطی استان و رصد به هنگام تخلفات و جرائم این حوزه در فضای مجازی، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از جرائم زیست محیطی نیز همچنین سایر جرائم به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است.

مدیر کل حفاظت محبط زیست استان بوشهر افزود: امروز شاهد هستیم که مجرمین با استفاده از ویژگی‌های خاص شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، تلاش می‌نمایند با پنهان نمودن هویت خود به ارتکاب جرائم زیست محیطی پرداخته و به اهداف مجرمانه خود دست یابند که خوشبختانه با اقدام مشترک و به موقع سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا کشور مرکز فوریت‌های سایبری در یگان حفاظت سازمان تشکیل و در این راستا از تجارب و دانش تخصصی کارشناسان پلیس فتا نیز استفاده شده و در همین زمان کوتاه از تشکیل این مرکز، شاهد اقدامات مطلوبی در همین خصوص بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه در این استان نیز تعامل و همکاری بسیار سازنده‌ای با پلیس فتا استان برقرار بوده گفت: نتایج شاخصی نیز بدست آمده که از نمونه‌های آن می‌توان به رصد به موقع همه جرائم زیست محیطی به ویژه منتشر کنندگان کلیپ شکار غیر مجاز حیوانات و پرندگان حفاظت شده در فضای مجازی و شناسایی آن‌ها در کمترین زمان ممکن اشاره کرد.

سرهنگ مهدی قاسمی نیز در این جلسه گفت: پلیس فتا تلاش می‌کند که در راستای سالم سازی فضای مجازی که همیشه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، اقدامات خود را با هوشمندی و سرعت لازم و بر حسب فوریت و ضرورت‌های موجود، برنامه ریزی و اجرایی نماید.

رییس پلیس فتا استان بوشهر افزود: نیروی انتظامی و به ویژه پلیس فتا در حوزه فضای مجازی در چهارچوب تعهد به نسل آینده و برای صیانت از میراث زیست محیطی کشور و برابر فرامین فرمانده معظم کل قوا، خود را مسؤول می‌داند از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده و به صورت شبانه روزی ضمن رصد فضای مجازی با همکاری سازمان‌های متولی در شناسایی مجرمین سایبری زیست محیطی خصوصاً در حوزه استانی، دستگیری و معرفی آنان به مقامات محترم قضایی، اقدامات لازم را عملیاتی نماید.

وی بیان داشت: پلیس فتا استان در چهارچوب قانون و همچون گذشته آماده خود را برای تعامل و همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست استان اعلام داشته و امید است با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌ها و مردم مسؤولیت پذیر استان، شاهد کمترین فعالیت مجرمین سایبری زیست محیطی استانی و سالم سازی فضای مجازی در این زمینه باشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !