یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب گاز به منطقه اقتصادی شمال استان بوشهر منتقل می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با تاکید بر همکاری برای توسعه صنایع پایین‌دستی گاز گفت: در این راستا ظرفیت انتقال روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز به منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر مهیا شده است.

آخرین اخبار
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مسلم رحمانی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه طرح‌های گازرسانی در شهرها، روستاهای و صنایع استان بوشهر گسترش یافته است اظهار داشت: با اجرای طرح‌های گازرسانی در ۷ سال گذشته ضریب نفوذ گازرسانی در شهرها از ۷۲ درصد در سال ۱۳۹۲ اکنون به ۹۹٫۲ درصد و در روستاها از ۳۶ درصد به ۹۶٫۵ درصد افزایش یافته است.

وی، با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم ۹۲۶ میلیارد تومان در توسعه گازرسانی سرمایه‌گذاری شد گفت: در حال حاضر تعداد ۲۱۵ هزار مشترک از خدمات گازرسانی بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد، ۲۱۲ هزار مشترک در بخش خانگی، ۲ هزار و ۷۰۰ مشترک در بخش تجاری و عمومی و ۵۳۹ مشترک در بخش صنعتی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گازرسانی به صنایع را از اهداف مهم این شرکت در سال جهش تولید دانست و بیان کرد: سال گذشته ۱۴٫۸ میلیارد مترمکعب گاز در استان بوشهر مصرف شد که ۹۹ درصد آن مربوط به صنایع است.

رحمانی با اشاره به اینکه از این میزان  گاز ۷۶ درصد در صنعت پتروشیمی مصرف شده است افزود: ۲۱ درصد  در بخش نیروگاه‌ها، ۲٫۶ درصد صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی و کارخانه‌های سیمان و دیگر صنایع کوچک و کمتر از ۱ درصد در حوزه مشترکان خانگی، عمومی و اداری گاز مصرف شده است.

وی، با اشاره به افتتاح مجتمع‌های پتروشیمی بزرگترین  تولید کننده متانول جهان در شهرستان دیر و مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در  منطقه پارس جنوبی گفت: گاز این مجتمع‌های مهم پتروشیمی با اجرای خط انتقال، تامین و زمینه راه‌اندازی آن فراهم شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر همکاری برای توسعه صنایع پایین دستی  را از اهداف این شرکت دانست و تصریح کرد: در این راستا انتقال روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز به منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر مهیا شده است.

رحمانی  با اشاره به هدف گذاری برای گازرسانی به ۲۰۵ صنعت استان بوشهر خاطر نشان کرد: ۱۷۸ واحد تولیدی و صنعتی استان بوشهر گازدار شده‌اند و در هفته دولت امسال ۲۵ واحد صنعتی دیگر از نعمت گاز بهره‌مند و تا پایان امسال دیگر واحدها مستقر در شهرک‌های صنعتی گازدار می‌شوند.

وی با اشاره به صادر صورتحساب ۹۸ درصد از مشترکان گاز استان بوشهر به‌صورت پیامکی و برخط تصریح کرد: سال گذشته ۵۹۰۰ میلیارد تومان مطالبات مشترکان وصول شد که از همکاری مشترکان به ویژه صنایع قدردانی می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !