یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

رفع مشکلات خبرنگاران استان در دستور کار مدیران است

مسائل و مشکلات خبرنگاران استان از جمله بیمه، مسکن، محل خانه مطبوعات و دیگر مطالبات با جدیت پیگیری شده و در این راستا مدیران مربوطه دستورات لازم را گرفته‌اند.

آخرین اخبار
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با اعضا هیئت مدیره خانه مطبوعات استان بوشهر با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در دنیای امروز اظهار داشت: امروزه خبرنگاران بهترین و امین‌ترین افراد برای ارتباط با مردم برای انتقال مسائل و مشکلات هستند.

وی، وجود فضای آزاد اطلاعات و رسانه را فرصتی مناسب برای مبارزه با فساد در بخش‌های مختلف دانست و تاکید کرد: اگر رسانه در فضای آزاد فعالیت کند زمینه‌های بروز فساد از بین می‌رود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه انتقاد و مطالبه‌گری از وظایف رسانه‌هاست تصریح کرد: رسانه‌ها باید صادقانه نقد کرده و از بیان انتقادات با حب و بغض‌های شخصی جلوگیری کنند.

گراوند بر ضرورت تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی با مطبوعات تاکید کرد و افزود: سیاست دولت تقویت نهادهای مدنی است و خانه مطبوعات به عنوان تشکل رسمی اهالی رسانه در استان شناخته می‌شود.

وی ظرفیت فضای مجازی را در اطلاع رسانی مهم دانست و خاطرنشان کرد: امروزه با وجود گسترش فضای مجازی، اطلاع از مسائل و مشکلات به روز شده به طوری که خبرنگاران با این شرایط با کم‌ترین هزینه مشکلات عمده را در فضای مجازی منعکس کرده و مدیران هم آگاه می‌شوند.

گراوند با اشاره به مشکلات مطبوعات بوشهر در مورد آگهی‌ها افزود: هرگونه توزیع آگهی برای نشریات و مطبوعات بوشهر باید از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود و اداره کل ارشاد این موضوع را با جدیت دنبال کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه مسئولیت اجتماعی شرکت‌های نفت و گاز به بخش فرهنگی و رسانه‌ای  تصریح کرد: شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی فعال در استان بوشهر باید در راستای مسئولیت اجتماعی خود به مسائل فرهنگی به ویژه مطبوعات و رسانه‌های استان توجه داشته باشند.

وی  رویکرد فرهنگی شهرداری‌ها را یک ضرورت دانست و افزود: شهرداری‌ها هم علاوه بر کار عمرانی باید رویکرد فرهنگی را همراه تعامل با نشریات و مطبوعات را در دستور کار خود قرار دهند.

گراوند با تاکید بر توجه به تحقق مطالبات خبرنگاران گفت: مسائل و مشکلات خبرنگاران استان از جمله بیمه، مسکن، محل خانه مطبوعات و  دیگر مطالبات از سوی مدیرعامل خانه مطبوعات با جدیت پیگیری شده و در این راستا مدیران مربوطه دستورات لازم را گرفته‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !