چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

همدلی و مواسات زمینه‌ساز تقویت امید در جامعه است

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: همدلی و مواسات زمینه‌ساز تقویت امید در جامعه است.

آخرین اخبار
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام عباس دشتی عصر دوشنبه در نشست دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: مخابره پیام غدیر به همه جهانیان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی افزود: مناسبت‌های مذهبی همچون مراسم دهه ولایت و برنامه‌های ماه محرم و صفر بهترین فرصت است که بتوانیم به تمام جهانیان این پیام را مخابره کنیم که باید فقط به خدا توکل کنیم.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر به اهمیت غدیر اشاره کرد و گفت: انحراف از غدیر انحراف از همه دین است و در کلمات بزرگان مطرح شده که غدیر الگوی سیاست، اخلاق، اقتصاد و همه حکومت‌ها تا ابد است.

وی تصریح کرد: امروز می‌بینیم جوامع بشری با پیشرفت در مسائل اقتصادی و به خاطر دوری از غدیر دچار بحران هستند و انقلاب اسلامی ایران که به وسیله فقیه مجاهد پایه‌ریزی شد و به وسیله مردم به پیروزی رسید و قطبی شد در برابر شرق و غرب، در حقیقت زاییده و تداوم ولایت است و با پشتوانه ولایت این نظام پایه‌ریزی شده است.

حجت‌الاسلام دشتی گفت: انقلاب اسلامی در واقع مولود غدیر است، بر همین اساس باید مسئولین و مردم، زندگی‌شان و دیگر مسائل مانند امور فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بر اساس الگوی غدیر مطابقت داده و از مبنای آن پیروی کنند.

وی بیان کرد: این خلأهایی که در ابعاد مختلف فرهنگی سیاسی اقتصادی و اجتماعی کشور وجود دارد اگر در مواجهه با آن به مسئله غدیر توجه خاصی می‌شد امروزه شاهد این همه مشکلات در جامعه نبودیم و ما هر چه از غدیر فاصله داشته باشیم مشکلات بیشتر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در این ایام کرونایی که جامعه ما دچار مشکلات اقتصادی است فرصت خوبی برای امتداد همدلی مؤمنانه ملت و رسیدگی به خانواده‌های مستضعف و نیازمند است که همین همدلی و مواسات زمینه‌ساز تقویت امید در جامعه است.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !