چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مقاومت در سخت‌ترین شرایط از آموزه‌های مهم امام موسی کاظم(ع) است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امام کاظم (ع) به تاریخ آموخت که با دشمنان نباید سازش کرد و در سخت‌ترین شرایط باید استقامت و مقاومت کرد.

آخرین اخبار
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری یکشنبه‌شب در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد امام موسی کاظم (ع) اظهار داشت: توحید محور تمامی معارف اسلامی است و تمامی ارکان اصول دین و فروع دین از توحید سرچشمه می‌گیرد. به همین خاطر کفر و شرک در مقابل توحید قرار دارد.

وی افزود: یکی از سخنان مهم حضرت امام موسی کاظم (ع) این است که هر پدیده‌ای که در جهان مشاهده می‌شود کتابی برای آموزش معارف، تجربه اندوزی و عبرت آموزی است. به همین خاطر انسان‌های بزرگ از پدیده‌ای که می‌بینند، درس می‌گیرند و استفاده کارآمد و شایسته در رشد شخصیتی خود می‌کنند.

امام جمعه بوشهر به جایگاه دنیوی و اخروی پاداش خدمت به مردم اشاره کرد و گفت: خدمت مقوله‌ای است که در تمام عالم وجود حاکم است و هر پدیده‌ای مثل بدن انسان، که مشاهده می‌شود، تمام اجزا آن در خدمت هم هستند و اگر بخشی در خدمت بخش‌های دیگر نباشد، قطعاً آن بخش هم به بخش خود آسیب می‌رساند و هم به بخش‌های دیگر.

وی تاکید کرد: خدمت به دیگران علاوه بر سفارشات دینی، نشان از عقلانیت و انسانیت است و آثار آن در دنیا، رفع چالش‌های زندگی برای دیگران و نیز خدمت رسانی دیگران به انسان است. لذا در متون فاخر دین و هم در قرآن و هم در روایات تاکید و تصریح شده است که هر خدمتی آثار بسیار عالی آسمانی در آخرت دارد.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: کسب معرفت و دانش دینی برای افراد مستعد، واجب کفایی است و برای دیگران استفاده از علما جهت فهم دین، واجب عینی است. به همین دلیل اسلام در کسب دانش و به ویژه دانش دینی تاکید بسیار داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: امام موسی کاظم (ع) نماد مقاومت، مظلومیت، عبادت و مبارزه نرم در سخت‌ترین شرایط با دشمنان داخلی و خارجی بود و زمینه را برای توسعه فرهنگ اسلامی فراهم آورد.

وی خاطرنشان کرد: ساحت مقدس هشتمین پیشوای شیعیان حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و تمامی فرزندان آن حضرت، پرورش یافته مکتب آسمانی امام کاظم (ع) هستند.

آیت الله صفایی بوشهری صریح کرد: امام کاظم (ع) به تاریخ آموخت که با دشمنان نباید سازش کرد و در سخت‌ترین شرایط باید استقامت و مقاومت کرد و همواره در انتظار پیروزی و موفقیت بود.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !