یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مدیرکل صمت بوشهر: نرخ جرائم صنوف بازدارنده نیست

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه نرخ جرائم صنوف بازدارنده نیست، گفت: با توجه به افزایش تورم و قیمت‌ها، نرخ جرائم هم باید به همان میزان افزایش یابد تا جرائم بازدارنده شود.

آخرین اخبار
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سید حسین حسینی پیش از ظهر دیروز در نشست با اصحاب رسانه با گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار داشت: خبرنگار در همه اتفاقات و برنامه‌ها پیش قراول است که این نشان از سعی و تلاش اصحاب رسانه دارد.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه بخش مهمی از اقتصاد کشور در حوزه صنعت است، گفت: مسؤولیت  صدور گواهی تا بهره برداری در حوزه صنعت و معدن و تجارت و همچنین بخش بازرگانی اعم از صادرات و واردات به عهده این سازمان است.

وی با اشاره به طرح‌های ناتمام صنعتی استان بوشهر گفت: مهم‌ترین دستور کار سازمان صنعت در استان بوشهر، تکمیل ۵۰ طرح نیمه کاره بالای ۶۰ درصد است که تا پایان سال راه اندازی خواهند شد.

حسینی محور اقدامات سازمان صمت را توسعه صادرات و مدیریت واردات دانست و گفت: در راستای حمایت از تولید ملی و با توجه به شرایط کشور و مشکل کمبود ارز، واردات دو هزار و ۵۰۰ قلم کالا که مشابه داخل دارد، ممنوع شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ تاکنون تعداد هزار و ۵۷۱ مجوز راه اندازی کسب و کار و همچنین تعداد ۲۴۱ فقره مجوز بهره برداری شرکت‌های صنعتی با هزینه ۱۴۶ هزار میلیارد ریال در استان بوشهر صادر شده است.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: با راه اندازی کارخانه سیمان مند دشتی، ظرفیت تولید سیمان در استان بوشهر از سه میلیون تن به چهار میلیون و ۳۰۰ تن سیمان رسیده است.

وی، رشد صادرات غیر نفتی را از دیگر مزیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در ۷ سال گذشته با احتساب میعانات گازی ۲۰۷ میلیون و ۲۰۹ هزار تن کالا به ارزش ۱۰۶ میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شد و واردات کالا از ۳٫۹ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۲ سال گذشته ۱٫۲ میلیارد دلار رسید.

حسینی بیان داشت: واردات نیز از سال ۹۴ تا ۹۸ روند نزولی بوده و به میزان ۵۰۵ تن کالا و به ۱٫۲ میلیارد دلار رسیده است.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه از سال ۹۲ تا ۹۸ مجموعاً ۶۶ فقره پروانه بهرداری معدن صادر شده گفت: در حال حاضر حدود ۲۲۰ معدن داریم که از این تعداد ۱۴۰ معدن در حال حاضر فعال است.

وی با بیان اینکه نرخ جرائم صنوف بازدارنده نیست، گفت: با توجه به افزایش تورم و قیمت‌ها، نرخ جرائم هم باید به همان میزان افزایش یابد تا جرائم بازدارنده شود؛ پلمب در حیطه وظایف صنعت و معدن نیست و ما فقط گزارش تخلف را به سازمان تعیزات تحویل می‌دهیم.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !