چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۹۵ میلیارد ریال به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تاکنون بیش از ۹۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به واحدها و کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا در استان بوشهر پرداخت شده است.

آخرین اخبار
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حمیدرضا پناه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به کمک‌های حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از کرونا  اظهار داشت: در حمایت تسهیلاتی از کسب‌و‌کارها و رسته فعالیت‌های آسیب‌دیده از کرونا اعتبارات لازم به بانک‌ها ابلاغ و پرداخت آغاز شده است.

وی با بیان اینکه “در مجموع ۹ هزار واحد اقتصادی استان بوشهر برای دریافت تسهیلات یاد شده در سامانه اینترنتی “کارا” ثبت نام کرده‌اند” افزود: ۴۸۹ میلیارد تومان تسهیلات حمایت از واحدهای آسیب دیده از کرونا  به استان ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از پرداخت تسهیلات یاد شده به ۸۷۶ نفر خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۹۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از واحدهای آسیب دیده از کرونا در استان بوشهر به ۵۳۷ پرونده و ۸۷۶ نفر پرداخت شده است.

پناه خاطر نشان کرد:هم‌اکنون پرونده درخواست ۶۴۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بانک‌ها از سوی واحدهای آسیب دیده از کرونا تشکیل شده که روند پرداخت آنها به صاحبان و کارکنان واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی استان بوشهر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه “سه نوع تسهیلات ۶ میلیون، ۱۲ میلیون و ۱۶ میلیون تومانی پرداخت می‌شود” خاطرنشان کرد: ۱۲ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای کسب و کارهای آسیب دیده و ۱۶ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای واحدهای تعطیل شده با  نرخ سود بانکی ۱۲  درصد پرداخت می‌‌شود و تا سه ماه دوره تنفس دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات باید در سامانه کارآ ثبت‌نام کنند گفت: پرداخت تسهیلات حمایتی به مشاغل آسیب دیده از کرونا یکی از سیاست‌های دولت در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است.

پناه تصریح کرد: بر همین اساس ۱۴ رسته شغلی که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده‌اند شناسایی شده و در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند از تسهیلات مذکور بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: آن دسته از بنگاه‌هایی که در سامانه کارا ثبت کرده و مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند پیامک از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرده‌اند می‌توانند به بانک‌هایی که در سامانه معرفی شده مراجعه و روند دریافت تسهیلات خود را تکمیل کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه مدت ثبت نام برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تا ۱۵ مرداد ماه تمدید شده است، از متقاضیان خواست تا با مراجعه به سامانه “کارا” برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت‌نام کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !