چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

خلیج فارس متلاطم می‌شود/ پیش‌بینی نفوذ گرد و غبار در استان بوشهر

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با پیش‌بینی نفوذ گرد و غبار در استان گفت: خلیج فارس طی روزهای پنجشنبه و جمعه مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

آخرین اخبار
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

پیام مساعدی کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر فردا پنج شنبه شاهد افزایش سرعت وزش بادهای غالباً شمالی و تداوم وزش آن طی روز جمعه در برخی ساعات خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بر این اساس خلیج فارس طی روزهای پنجشنبه و جمعه مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی همین مدت نفوذ گرد و غبار به روی خلیج فارس و سواحل استان دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: در ساعاتی از ظهر امروز نیز سرعت وزش بادهای شمالی در سطح استان و بر روی دریا به طور نسبی افزایش خواهد یافت.

مساعدی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و طی ساعاتی وزش باد و در برخی نقاط باد و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جهت وزش باد امروز غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و از ظهر فردا شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۲ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا نیز بین ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل تا ۱۵۰ سانتیمتر و از ظهر فردا به تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !